Dziś jest Niedziela, 27.05.2018,imieniny Amandy, Jana, Juliana
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2013-04-23 12:27:48

Przeglądy kominiarskie


Szanowni Państwo, w związku z powtarzającymi się co pewien czas kontrolami kominiarskimi informuję, że Urząd Gminy w Kampinosie nie ma z tymi kontrolami, jak również z firmami je wykonującymi nic wspólnego. Nie zlecaliśmy kontroli, nie wybieraliśmy firmy. Na dzień dzisiejszy nie ma rejonizacji Zakładów Kominiarskich. Każdy posiadający odpowiednie uprawnienia kominiarz może prowadzić swoją działalność na terenie całej Polski. Nie ma też obowiązku informowania o swojej działalności Wójta czy Sołtysa.

Ostatnia firma przed rozpoczęciem działalności na terenie naszej gminy poinformowała Policję i przedstawiła wszystkie dokumenty odnośnie swojej działalności.

Szanowni Państwo, to od Waszej decyzji zależy, czy chcecie skorzystać z usługi danej firmy czy nie. Zanim jednak skorzystacie, to sprawdźcie uprawnienia kominiarskie osoby, która chce daną usługę wykonać.

Właściciele obiektów mieszkalnych powinni jednak pamiętać o tym, że zgodnie z obowiązującymi przepisami co najmniej raz w roku należy sprawdzić stan techniczny i zlecić kontrolę instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych), a także wszystkich urządzeń podłączonych do tych instalacji, np. kominków.


Wójt Gminy Kampinos
Tomasz Tymoftyjewicz

Galeria: