Dziś jest Środa, 03.06.2020,imieniny Anatola, Leszka, Tamary
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2014-06-30 15:20:23

Nowa świetlica w Wiejcy


W czwartek 26 czerwca oddano do dyspozycji dzieci i młodzieży mieszkających w miejscowości Wiejca świetlicę wiejską, mieszczącą się na parterze budynku miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Ufamy, że świetlica stanie się miejscem spotkań najmłodszych mieszkańców. Świetlica została wyposażona w atrakcyjne urządzenia umilające pobyt, m.in. piłkarzyki oraz książki.

Dzięki Wójtowi Gminy Tomaszowi Tymoftyjewiczowi, świetlica została wyposażona w trzy nowe komputery, które dzięki połączeniu z Internetem umożliwią korzystanie z nowych multimedialnych form rozrywek.

Świetlica powstała dzięki staraniom mieszkańców i władz gminy. 

 Jej uruchomienie nie byłoby możliwe również bez pozyskania środków na remont i przystosowanie pomieszczenia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013. Całkowite wsparcie z Unii Europejskiej wyniosło 24 030,24 zł, natomiast koszt całkowity - 50 284,10 zł.

 W ramach remontu wykonano nową instalację elektryczną i ogrzewania, ułożono nową posadzkę na podłogach w sali świetlicy i w korytarzu, a na ścianach nową boazeria panelową. 
W kuchni ułożono nową glazurę, pozyskano również część wyposażenia AGD.

Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku 
w godzinach 11.00 – 17.00. 
Zapraszamy do korzystania.

Galeria: