Dziś jest Wtorek, 11.08.2020,imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2014-11-20 15:27:15

Kolejne unijne środki dla Gminy Kampinos - m. in. na strefę linarium i siłownię plenerową w kampinoskim parku


Miło nam poinformować, że Gmina Kampinos otrzymała kolejne unijne dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia pn.: „Doposażenie stref rekreacyjno – sportowych w Gminie Kampinos”. Umowa o przyznanie pomocy została podpisana 13 listopada br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Jest to inwestycja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” (oś 4 LEADER). 
Całkowita wartość projektu wynosi 109 273,66 zł
Kwota przyznanego dofinansowania to 70 000,00 zł

W ramach projektu, w istniejącym parku rekreacyjno – wypoczynkowym w centrum Kampinosu, powstanie strefa linarium, na którą składa się piramida pajęcza, huśtawka "bocianie gniazdo" oraz karuzela słupowa z siedziskami, a także siłownia plenerowa składająca się z następujących sprzętów: biegacz wolnostojący, orbitrek wolnostojący, prasa nożna i wioślarz wolnostojący (urządzenie dwustronne), ławka i prostownik pleców (urządzenie dwustronne) oraz wyciąg górny i wyciskanie siedząc (urządzenie dwustronne). 

Kolejnym elementem projektu będzie doposażenie siłowni stacjonarnej w Zespole Rekreacyjno - Sportowym w Kampinosie 'A' w bramę, trzypoziomowe stepy fitness, zestaw hantli oraz dwufunkcyjną maszynę na mięsień dwugłowy i czworogłowy uda. 
Na boisku gminnym w Kampinosie A zostaną natomiast zamontowane dwie wiaty stadionowe dla zawodników rozgrywających mecze oraz dwie dodatkowe lampy, aby doświetlić płytę boiska. 

Prace związane z realizacją przedsięwzięcia rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu po rozstrzygnięciu zapytania cenowego. 
Projekt będzie zrealizowany do 31.12.2014 r.

Galeria: