Dziś jest Wtorek, 07.04.2020,imieniny Donata, Herminy, Rufina
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2015-01-22 14:38:28

Siłownia ’pod chmurką’ w centrum Kampinosu


W kampinoskim parku rekreacyjno – wypoczynkowym funkcjonuje siłownia plenerowa. Wszyscy chętni mogą korzystać z dostępnych urządzeń i ćwiczyć na świeżym powietrzu. Siłownia zlokalizowana jest na pasie zieleni sąsiadującym z placem zabaw od strony ul. Niepokalanowskiej.

Dostępne sprzęty do ćwiczeń to: biegacz wolnostojący, orbitrek wolnostojący, prasa nożna i wioślarz wolnostojący (urządzenie dwustronne), ławka i prostownik pleców (urządzenie dwustronne) oraz wyciąg górny i wyciskanie siedząc (urządzenie dwustronne). 
Urządzenia pozwalają na trening mięśni nóg, bioder, pasa barkowego, ramion, brzucha, grzbietu, kręgosłupa, klatki piersiowej, a tym samym na spalanie tkanki tłuszczowej.

Siłownia jest elementem inwestycji pn.: „Doposażenie stref rekreacyjno – sportowych w Gminie Kampinos” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” (oś 4 LEADER). 

W ramach tej inwestycji, obok siłowni plenerowej, w parku powstała także strefa linarium przeznaczona dla dzieci, na którą składa się piramida pajęcza, huśtawka "bocianie gniazdo" oraz karuzela słupowa z siedziskami.

Ponadto, siłownia stacjonarna w Zespole Rekreacyjno - Sportowym w Kampinosie A została doposażona w bramę, trzypoziomowe stepy fitness, zestaw hantli oraz dwufunkcyjną maszynę na mięsień dwugłowy i czworogłowy uda. Natomiast na boisku gminnym w Kampinosie A zostały zamontowane dwie dodatkowe lampy w celu doświetlenia płyty boiska oraz niebawem pojawią się dwie wiaty stadionowe dla zawodników rozgrywających mecze. 

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 90 179,15 zł.
Kwota przyznanego dofinansowania to 58 653,00 zł.

Galeria: