Dziś jest Poniedziałek, 03.08.2020,imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2015-03-20 13:49:33

Gaz ziemny w Gminie Kampinos


Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym Wójt Gminy Kampinos p. Monika Ciurzyńska i Dyrektor Zarządzający SIME Polska Sp. z o. o. p. Jerzy Trzciński podpisali Porozumienie na budowę sieci gazowej średniego ciśnienia, w myśl którego w niedalekiej przyszłości nasi mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mieli możliwość korzystania z gazu ziemnego.

Gazociąg Paprotnia - Kampinos powstanie - według wstępnych założeń - do końca III kw. 2016 r., a w przypadku przedłużających się prac projektowych lub innych nieprzewidzianych problemów - do końca II kw. 2017 roku.

W Gminie Kampinos nitka gazociągu przebiegać będzie od mostu na rzece Utracie, wzdłuż drogi powiatowej, ul. Niepokalanowską do centrum Kampinosu. Następnie będzie rozbudowywana zgodnie z zapotrzebowaniem.

SIME POLSKA jest spółką prawa handlowego należącą do włoskiej Grupy Kapitałowej SIME, zajmującą się dystrybucją i sprzedażą gazu ziemnego na terenie województwa mazowieckiego.
Inwestor jest właścicielem sieci gazowej średniego ciśnienia w rejonie Błonie-Sochaczew o długości ok. 150 km i prowadzi działalność gospodarczą w zakresie dystrybucji i obrotu paliwami gazowymi, posiada zatem wiedzę i doświadczenie w realizacji inwestycji gazowych oraz dysponuje odpowiednim potencjałem osobowym, technicznym i finansowym umożliwiającym sprawną i skuteczną realizację inwestycji.
SIME Polska posiada sieć gazociągów średniego ciśnienia zlokalizowanych na obszarach miasta i gminy Sochaczew, gmin: Błonie, Teresin i Baranów. Jej odbiorcy to zarówno klienci indywidualni, małe zakłady produkcyjne, duże firmy i instytucje.

O postępach prac związanych z gazyfikacją Gminy Kampinos będziemy informować na każdym kolejnym etapie realizacji ww. inwestycji.

Fot. 1: Jerzy Trzciński, Monika Ciurzyńska, Emanuele Seghezzi
Fot. 2: Monika Ciurzyńska, Jerzy Trzciński

Galeria: