Dziś jest Sobota, 08.08.2020,imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2015-03-23 09:16:05

Kolejna edycja programu "Zaadoptuj rzekę" – przyłącz się!


Chcesz zaopiekować się zaniedbanym fragmentem rzeki, potoku, stawu czy jeziora, które znajduje się w Twoim najbliższym otoczeniu? Potrafisz zaangażować lokalną społeczność do działania? Zgłoś się do programu Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja! Pokaż jak można zainteresować się rzeką, dbać o nią – po prostu zaadoptować!

Aby włączyć się do programu należy wypełnić „Zgłoszenie do udziału w programie Zaadoptuj rzekę 2015”. W programie mogą uczestniczyć zarówno placówki oświatowe, jak i samorządy, organizacje społeczne, instytucje, firmy czy osoby prywatne.
Po wypełnieniu karty zgłoszenia zostanie wysłany do Państwa bezpłatny Pakiet Edukacyjny, który zainspiruje i pomoże przeprowadzić działania dla rzek.
Zaadoptować rzekę – lub inny dowolny akwen – oznacza zainteresować się nią, poznać jej walory przyrodnicze, kulturowe i społeczne, podejmować działania na jej rzecz i zachęcać społeczności lokalne do jej ochrony i poprawy stanu jakości wód. Program jest dobrym impulsem do podjęcia wspólnych działań jak np. monitorowanie stanu wód i sprzątanie brzegów, badanie jakości wód, poznawanie fauny i flory i otaczanie jej ochroną.


Program objęty jest patronatem Ministra Środowiska. Wieloletnim Partnerem Strategicznym programu Zaadoptuj rzekę jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Dzięki zaangażowaniu blisko 148 000 osób w latach 2005 – 2014 w ramach programu Zaadoptuj rzekę, opieką otoczono 688 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1295 miejscach w Polsce.

Zachęcamy do odkrywania rzek, które są ciekawe, piękne i inspirujące.
Więcej informacji na www.zaadoptujrzeke.pl

Galeria: