Dziś jest Czwartek, 28.05.2020,imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2015-03-24 11:45:17

ARiMR przyjmuje wnioski o przyznanie płatności obszarowych za 2015 r.


Ponad 14 mln ha gruntów rolnych objęta jest płatnościami obszarowymi. Zdjęcie archiwum ARiMR Od 15 marca za pośrednictwem Internetu, poczty, a także osobiście można składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie płatności obszarowych za 2015 r. Kto złoży taki wniosek do 15 maja, może liczyć na otrzymanie należnych mu płatności w pełnej wysokości. Kto nie zdąży i złoży go od 16 maja do 9 czerwca, będzie miał obniżone należne płatności o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia, a wnioski składane po 9 czerwca nie będą rozpatrywane.

Minister Marek Sawicki, na konferencji prasowej 23 marca 2015 r. poinformował że podjęta została decyzja o przedłużeniu terminu składania przez rolników wniosków o płatności bezpośrednie do 15 czerwca br., a kolejnym, granicznym terminem, ale już z 1% obniżeniem płatności za każdy dzień zwłoki jest data 10 lipca br.
Według stanu na dziś - w powiatowych biurach ARiMR złożonych zostało już około 50 tysięcy wniosków. Minister podkreślił, że ze względu na nowe rozwiązania przyjęte w tym roku takie wydłużenie terminów jest niezbędne. Zwrócił przy tym uwagę, że do tej pory zostało już przeszkolonych ponad 600 ekspertów, którzy pomagają rolnikom w wyborze najkorzystniejszych dla nich rozwiązań.

Więcej na: http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/platnosci-obszarowe-za-2015-r.html

 

Galeria: