Dziś jest Wtorek, 11.08.2020,imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2015-08-27 08:32:16

5. Półmaraton imienia Janusza Kusocińskiego z kolejnym rekordem frekwencji!


Piąta edycja Półmaratonu imienia Janusza Kusocińskiego przeszła do historii i po raz kolejny odbiła swój ślad na biegowej mapie Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Organizatorzy piąty raz z rzędu mogą poszczycić się rekordem frekwencji zanotowanym wśród biegaczy oraz nieustannie rosnącym poziomem sportowym tego wydarzenia. Bieg, który odbył się 23 sierpnia br. (niedziela), ukończyło 645 zawodników.

Już od pierwszej edycji w biegu startuję liczna grupa zawodników z Gminy Kampinos. W tym roku z dystansem 21.097 km zmagało się trzech zawodników reprezentujących swoją gminę.Byli to i zajęli następujące miejsca:

19. miejsce open i 4. Powiat Tomasz Mikulski - czas 01;23;32
53. i 8. Powiat Adrian Kowalski - czas 01;32;11
108. i 21. Powiat Łukasz Wróblewski - czas 01;38;18


Dla Tomka i Łukasza był to bieg z ustanowieniem swojego nowego rekordu życiowego na dystansie biegu półmaratońskiego, natomiast dla Adriana był to już piaty Półmaraton PWZ im. J. Kusocińskiego - zaliczone wszystkie edycje.


"Bieg jest wyjątkowy, gdy przeszło 5 lat temu na jego organizację wpadł mój przyjaciel i główny pomysłodawca tej imprezy Dariusz Ciećwierz, powiedziałem sobie że co roku zrobię wszystko aby móc wystartować "u siebie". Impreza na stałe wpisała się w mój kalendarz wydarzeń biegowych. Na co dzień wraz z Tomkiem Mikulskim reprezentujemy Klub Maratończyka "AKTYWNI" Sochaczew, startując na zawodach biegowych w całej Polsce. Każdy bieg dostarcza wielu pozytywnych przeżyć i ten dzisiejszy również cieszy - liczymy ze w przyszłym roku na VI edycji Gminę Kampinos będzie reprezentowała większa ilość osób." - relacjonuje Adrian.

Na zdjęciu poniżej z Panią Wójt Gminy Kampinos, reprezentanci Gminy Kampinos z przyjaciółmi z KM AKTYWNI Sochaczew.

Pierwszy na mecie w Borzęcinie Dużym pojawił się zwycięzca zeszłorocznej edycji biegu, Kenijczyk Kibet Abel Rop. Ukończył on piątą edycję Półmaratonu imienia Janusza Kusocińskiego z czasem 1:09:37. Kolejny finiszował jego rodak, Hilary Kiptum Maiyo Kimiyo (1:10:09). Trzeci na mecie był z kolei Polak Tomasz Walerowicz (1:11:41), zdobywca drugiego miejsca biegu Wings For Life Run 2015. Wśród kobiet najszybsza była Kenijka Rebecca Jepchirchir Korir (1:21:14), następnie Etiopka Emishaw Niguse Senbeta (1:22:10), a trzecia Polka Paulina Lipska (1:24:36). W tym roku nie padł rekord trasy, nie pozwoliły na to trudne warunki pogodowe. W gronie biegaczy znalazła się także czołówka polskich biegaczy i biegaczek ultra, w tym Paweł Szynal, Andrzej Radzikowski, Agata Matejczuk i Aleksandra Niwińska. Wszyscy ukończyli bieg ze świetnymi wynikami, a Radzikowski ustanowił swoją życiówkę na dystansie półmaratonu, która od wczoraj wynosi 1:16:37.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali na mecie pamiątkowe medale z podobizną Janusza Kusocińskiego. Medale wręczali między innymi Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliński, Wójt Gminy Kampinos Monika Ciurzyńska, Zastępca Gminy Stare Babice Marcin Zając oraz Zastępca Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego Tomasz Tymoftyjewicz. Biegacze mogli w strefie mety skorzystać z bezpłatnego masażu regeneracyjnego, zjeść posiłek w postaci pysznego makaronu z sosem pomidorowym oraz wrócić specjalnie podstawionymi do tego celu autokarami, na strefę startu w Błoniu.

 

Adrian Kowalski

www.movement.pl

foto: FotoMaraton.pl

Galeria: