Dziś jest Sobota, 23.06.2018,imieniny Albina, Wandy, Zenona
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2015-09-02 11:42:36

Czas wracać do szkoły – 1 września w Kampinosie  


Jak co roku 1 września przypadają dwa ważne dla każdej społeczności wydarzenia: powrót dzieci do szkoły oraz wspomnienie daty wybuchu II Wojny Światowej. W Gminie Kampinos uroczystości związane z tą datą rozpoczęły się Mszą św. o godzinie 8.00 w kościele parafialnym w Kampinosie.

– Dziś jest szczególny dzień, ponieważ to początek nowego roku szkolnego, a także dla nas Polaków pamiętny dzień wybuchu tragicznej wojny, która przyniosła tyle zła, cierpień, a także bohaterstwa. Modlimy się o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, a także za tych, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny i ponieśli śmierć, bo dzięki ich ofierze możemy żyć w wolnej ojczyźnie – mówił podczas Mszy ks. Jan Sudoł, Proboszcz parafii w Kampinosie.

Po Mszy św. obecni na uroczystości przeszli na cmentarz parafialny, gdzie znajdują się również mogiły żołnierzy walczących i poległych na tych terenach podczas II Wojny Światowej. Kwiaty na grobach bohaterów złożyła Monika Ciurzyńska, Wójt Gminy Kampinos, Zdzisław Wachnik, wiceprzewodniczący Rady Gminy W Kampinosie, Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kampinosie oraz ks. Jan Franciszek Sudoł.

Na uroczystości obecne były także 2 poczty sztandarowe: ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Zygmunta Padlewskiego oraz Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Fryderyka Chopina w Kampinosie.

Dalsze uroczystości, które odbywały się na boisku sportowym przy szkole w Kampinosie związane były z rozpoczęciem roku szkolnego. - Nowy rok szkolny 2015/2016 uważam za rozpoczęty – tym symbolicznym stwierdzeniem Anna Rybka, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kampinosie, oficjalnie powitała całą społeczność szkolną. - Wakacje za nami, przed nami nauka i praca, czas pełen niespodzianek, wyzwań i oczekiwań. Będziemy wspólnie dążyć do wyznaczonych celów. Kochani uczniowie, życzę Wam byście nigdy nie tracili wiary w siebie! Sukces jest zasięgu każdego z Was, należy tylko dążyć wytrwale do jego osiągnięcia! – mówiła A. Rybka.

Podczas apelu wręczono także nominacje dla nauczycieli. Z rąk Pani Dyrektor stopień nauczyciela kontraktowego otrzymały Agnieszka Kurlanc oraz Magdalena Młynarczyk. Z rąk Moniki Ciurzyńskiej, Wójta Gminy Kampinos, stopień nauczyciela mianowanego otrzymały Marta Przydworska i Małgorzata Wójcik. Na tym nie koniec, ponieważ podczas trwania wakacji 5 pedagogów z kampinoskiej szkoły otrzymało awans na stopień nauczyciela dyplomowanego. Były to: Karolina Miązek, Renata Grabowska, Katarzyna Barciak, Anna Kołaczyńska, Maria Nawrocka.

Zwracając się do uczniów M. Ciurzyńska podkreśliła, że „na pewno wielu z Was już tęskni za wakacjami, które się właśnie skończyły, ale szkoła to nie tylko obowiązki i trudne klasówki”. - Szkoła to również wyzwania, a nauka może być przygodą. Ufam, że wspólnie z nauczycielami odkryjecie, że nauka może być fascynująca – mówiła podczas swojego wystąpienia M. Ciurzyńska.

Dalsze uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbywały się w klasach, gdzie uczniowie poznali plany lekcji na najbliższe dni. Początek roku szkolnego to zawsze czas pełen emocji. Wśród uczniów nie zabrakło radosnych powitań z przyjaciółmi, których być może nie widzieli przez cale wakacje. Były też momenty trudne, pełne obaw zaszklone spojrzenia młodszych dzieci i ich rodziców. Pozostaje mieć nadzieję, że dla każdego nowy rok szkolny będzie czasem rozwoju i pozytywnej przemiany.

 

 

 

Galeria: