Dziś jest Niedziela, 24.06.2018,imieniny Danuty, Jana, Janiny
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2015-09-23 08:33:23

Gmina Kampinos dba o właściwy rozwój przedszkolaków


Dzięki inicjatywie Moniki Ciurzyńskiej, Wójta Gminy Kampinos, zorganizowane zostały bezpłatne ćwiczenia ogólnorozwojowe dla przedszkolaków. Zajęcia rozpoczną się 28 września i potrwają do 20 grudnia br. Będą odbywały się 2 razy w tygodniu w grupach przedszkolnych. Zajęcia poprowadzi Marta Wiśniewska, która jest wykwalifikowaną instruktorką aerobiku, fizjoterapeutką oraz absolwentką wychowania fizycznego.

Podczas zajęć główny nacisk zostanie położony na ćwiczenia ogólnorozwojowe, które wpływają na cały organizm człowieka, angażując małe i duże grupy mięśniowe. Celem tych ćwiczeń jest wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni, zachowanie pełnego zakresu ruchu w stawach i pełnej długości mięśni, poprawienie przepływu krwi, utrzymanie dobrej czynności układu oddechowego oraz nerwowego z akcentem na profilaktykę i korekcję wad postawy. Ćwiczenia ogólnorozwojowe sprzyjają także rozwojowi sprawności ogólnej siły mięśniowej, gibkości, elastyczności oraz zapobiegają przykurczom. Zajęcia prowadzone są w różnorodnych formach, przeplatane ćwiczeniami oddechowymi. 

Największy wpływ na prawidłową postawę mamy w okresie dzieciństwa. W związku z rozwojem technologii, dzieci coraz więcej czasu dzieci spędzają przed komputerem, telefonem czy telewizorem. Takie działanie powoduje przybieranie nieprawidłowej postawy ciała, z czasem jej utrwalenie, co w późniejszym okresie może doprowadzić do problemów    z układem ruchu. W związku z tym warto zapisać dzieci na te zajęcia.

Warunkiem udziału dzieci w zajęciach jest wyrażenie zgody na piśmie przez rodziców lub opiekunów. Druki deklaracji będą dostępne w Przedszkolu.