Dziś jest Sobota, 23.06.2018,imieniny Albina, Wandy, Zenona
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2015-09-30 11:32:10

Zaproszenie na ostatnie koncerty XI Festiwalu Muzycznego w Krainie Chopina


Po raz jedenasty odbyliśmy muzyczną wędrówkę po pięknych okolicach urodzin naszego wielkiego kompozytora. Koncerty odbywały się w urokliwych wnętrzach dworków i pałaców. Muzyka wypełniała także zabytkowe kościoły, o niezwykłej architekturze i walorach akustycznych, w których publiczność w skupieniu mogła kontemplować jej mistrzowskie interpretacje. Miejsca koncertów położone na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej oraz wśród pól i łąk powiatu sochaczewskiego sprzyjały rodzinnej rekreacji na łonie natury. Przed nami już tylko dwa ostatnie koncerty tegorocznej edycji Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”.

W najbliższą sobotę 3 października zapraszamy do kompleksu opiekuńczo - artystycznego w Pilaszkowie. O godzinie 16.00 w sali koncertowej Domu Opiekuńczo - Leczniczego wystąpi Duet fortepianowy „Doppio Espresso” w składzie: 

Michał Drewnowski  i  Daniel Eibin, którzy wykonają utwory: W. A. Mozarta, G. Bizeta, E. Griega, A. Chaczaturiana, A. Piazzolli, w niezwykle ciekawym opracowaniu na cztery ręce. Po koncercie, słuchacze będą mogli zwiedzić z przewodnikiem Muzeum Dworu Polskiego mieszczące się w dworze  w Pilaszkowie, oraz największe na Mazowszu, Muzeum Pojazdów Konnych. Dwór otoczony jest klasycystycznym, XVIII wiecznym parkiem krajobrazowym, w którym znajdują się rzadkie i cenne okazy przyrody.

Ostatni koncert festiwalu odbędzie się w niedzielę 4 października o godzinie 18.00,  w siedzibie Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie. Będziemy mogli wysłuchać harfistki Zuzanny Elster, oraz Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją jej szefa Tomasza Radziwonowicza.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszam.
Mariusz Dżyga
Dyrektor Festiwalu

Więcej informacji o festiwalu na www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl, oraz na facebooku.

 

Galeria: