Dziś jest Niedziela, 27.05.2018,imieniny Amandy, Jana, Juliana
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2015-10-16 12:18:19

Niezwykły pokaz talentów dzieci i młodzieży w „Dniu Nauczyciela” w Kampinosie


Dzień Edukacji Narodowej, zwyczajowo zwany „Dniem Nauczyciela”, obchodzony jest 14 października w całej Polsce. Tradycyjnie również obchody tego święta odbyły się w szkołach i przedszkolu w Kampinosie. Zamiast lekcji nauczyciele obdarowani zostali kwiatami oraz drobnymi upominkami, a także mogli podziwiać talenty aktorskie swoich podopiecznych.

Obchody „Dnia Nauczyciela” rozpoczęły się w Przedszkolu, gdzie pod kierownictwem nauczycielki, Justyny Kubiak, dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, przeplatany tańcem, śpiewem, recytacją i składaniem życzeń dla Dyrekcji, wszystkich nauczycieli i pracowników Przedszkola. Nie zabrakło pięknych kwiatów oraz wielkich, czerwonych serc z wypisanymi podziękowaniami i życzeniami.

Kolejne uroczystości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbywały się na Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej. Tam na wszystkich obecnych czekała nie lada atrakcja w postaci programu satyrycznego, przygotowanego przez uczniów gimnazjum, pod kierownictwem nauczycielek – Joanny Kiełbasy oraz Renaty Grabowskiej. Uczniowie wcielali się w role swoich nauczycieli i rodziców, pokazując sprawy szkolne i wychowawcze w krzywym zwierciadle. Kunszt aktorski, swoboda odegrania swojej postaci oraz niebanalne i stojące na wysokim poziomie poczucie humoru zachwycały i rozbawiały wszystkich obecnych na widowni. Można stwierdzić, że zarówno dzieci oraz młodzież z Gminy Kampinos wyróżniają się niebywałymi talentami i twórczym zaangażowaniem.

Podczas uroczystości zarówno w Przedszkolu oraz Szkole Podstawowej, obok Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, obecni byli zaproszeni goście, m.in. Monika Ciurzyńska, Wójt Gminy Kampinos, Zdzisław Wachnik, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Kampinos, Radni Gminy Kampinos, Agnieszka Więckowska, Kierownik Referatu ds. Oświaty, emerytowani nauczyciele oraz wielu innych gości. – Życzę Wam siły i wytrwałości w tej ciężkiej pracy i powołaniu – mówiła M. Ciurzyńska, zwracając się do nauczycieli. Ponadto Wójt Gminy zdecydowała, aby nagrodzić osoby występujące w programie artystycznym, nagrodą w postaci wyjazdu do teatru.

 

„Dzień nauczyciela” to również okazja do wyróżnień. Anna Rybka, Dyrektor Zespołu nagrodziła "Nagrodą Dyrektora Zespołu" nie tylko wszystkich nauczycieli, ale także wszystkich pracowników niepedagogicznych.

 

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości.

 

Galeria: