Dziś jest Niedziela, 29.03.2020,imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2015-11-02 14:46:37

Podsumowanie Akcji „Znicz 2015” na terenie naszego powiatu


Tegoroczna akcja „Znicz 2015”, była jak co roku czasem wytężonej pracy wielu policjantów i współpracujących z nimi strażników miejskich i gminnych. Podczas trzech dni świątecznego weekendu na terenie powiatu warszawskiego zachodniego doszło do 12 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła jedna osoba.

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę czterem nietrzeźwym kierującym oraz zatrzymali pięciu kierowcom prawo jazdy, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Od piątku policjanci z powiatu warszawskiego zachodniego prowadzili działania pn. „Znicz 2015”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miast i wsi oraz trasach wylotowych i wlotowych naszego powiatu, jak i w okolicach cmentarzy. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W dzień Wszystkich Świętych kierowali też ruchem i rozładowali korki w okolicach cmentarzy - gdzie obowiązywały niekiedy zmiany w organizacji ruchu.

Podczas działań policjanci, pomimo licznych apeli ujawnili łącznie czterech nietrzeźwych kierujących. Policjanci odnotowali 12 kolizji na terenie całego powiatu oraz jeden wypadek drogowy, w którym śmierć poniosła jedna osoba. Funkcjonariusze zatrzymali pięciu kierowcom prawo jazdy za przekroczenie o ponad 50 km/h dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

 

W czasie trwania akcji "ZNICZ 2015" w całej Polsce na drogach w ciągu trzech dni doszło do 225 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 265 zostało rannych. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 1030 nietrzeźwych kierujących. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości.

 

Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Galeria: