Dziś jest Wtorek, 19.06.2018,imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2015-12-03 08:45:42

Święto Seniorów w Kampinosie


W sobotę 21 listopada seniorzy z Gminy Kampinos świętowali „Dzień Seniora”. Jest to cykliczne, coroczne spotkanie, które stanowi już wieloletnią tradycję.

Dzień Seniora to szczególne święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Kampinosie. Dalsza część spotkania odbyła się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi, gdzie uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali przedstawienie z elementami muzycznymi. Wszyscy obecni mogli podziwiać grupę taneczną, pod kierownictwem Katarzyny Michałowskiej, w składzie: Sandra Benicka, Maria Borowa, Andżelika Kozłowska, Żaneta Kurek, Aleksandra Piętka, Wiktoria Korczyńska, Magdalena Zygmunciak, Wiktoria Bosko. Swoje talenty muzyczne zaprezentowała także grupa muzyczna „MP3”, pod kierownictwem Jerzego Pelczarskiego, w składzie: Nikola Twarogowska, Oliwia Jakubik, Miłosz Wilkowski, Gabriela Połeć, Daria Dudek , Daria Wiśniewska, Andżelika Walędziak, Krzysztof Kolator. Występy artystyczne były nagradzane gromkimi brawami.

W tym szczególnym dniu, życzenia zdrowia, długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń płynęły dla seniorów od zaproszonych gości, tj. Moniki Ciurzyńskiej, Wójta Gminy Kampinos, Piotra Popowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy, Pawła Białeckiego, Wicestarosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Barbary Gębali, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

21 listopada przypadał również „Dzień pracownika socjalnego”, w związku z tym również kierownictwo oraz pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej w Kampinosie otrzymały kwiaty i podziękowania od Pani Wójt, Moniki Ciurzyńskiej.

Po występach młodych artystów, salę wypełniły największe przeboje biesiady polskiej. Impreza przebiegała w bardzo miłej, serdecznej i sympatycznej atmosferze. Seniorzy tańczyli, śpiewali piosenki i bawili się do późnych godzin popołudniowych.

„Dzień Seniora” odbywa się zawsze przy zaangażowaniu wielu osób, w tym sponsorów: Państwu Annie i Szczepanowi Orzechowskim, Państwu Annie i Adamowi Komorowskim, Panu Andrzejowi Dudkowi oraz Panu Piotrowi Rogożnickiemu, dlatego organizatorzy serdecznie dziękują za pamięć, wsparcie i szlachetne serce. Wspólnie spędzone chwile zostały uwiecznione na pamiątkowych fotografiach, które można obejrzeć poniżej, w galerii.

Beata Rutkowska, Kierownik OPS w  Kampinosie

Paweł Wróblewski

Galeria: