Dziś jest Niedziela, 27.05.2018,imieniny Amandy, Jana, Juliana
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2015-12-10 12:50:37

Spotkanie ze św. Mikołajem oraz rozpalenie kampinoskiej choinki


4 grudnia w parku w Kampinosie rozbłysła ogrrromna, prawdziwa i kolorowa choinka. To znak, że w Gminie Kampinos czuć już przedświąteczną atmosferę. Tego dnia Kampinos odwiedził św. Mikołaj, przywożąc dla dzieci worki pełne prezentów.

W piątkowe popołudnie, 4 grudnia w Gminie Kampinos można było odczuć wyjątkową przedświąteczną atmosferę. Najpierw o godzinie 15.00, w budynku sportowo-rekreacyjnym,  w Świetlicy Środowiskowej „Dąb”, odbyły się Mikołajki.

Impreza przebiegała radośnie i wesoło dzięki dobrym humorom dzieci, które przybyły bardzo licznie wraz z rodzicami. Zaplanowano wiele atrakcji, zabaw i konkursów. Do wspólnej zabawy zaproszono wszystkich zgromadzonych.  Były występy artystyczne dzieci, wspólne śpiewanie piosenek, konkursy sprawnościowe, tematyczne i plastyczne oraz konkurs na najładniejszą choinkę narysowaną na balonie. Każdy z uczestników otrzymał słodki prezent od Mikołaja.

Kierownik placówki oraz przedstawiciele Gminy Kampinos - Monika Ciurzyńska, Wójt Gminy Kampinos oraz Przewodniczący Rady Gminy Kampinos, Piotr Popowski, złożyli dzieciom i ich opiekunom najserdeczniejsze życzenia z okazji Mikołajek: zdrowia, szczęścia i wszystkiego co najlepsze, samych szóstek w szkole oraz pięknych prezentów. Świetlica tętniła wesołością i radością do późnych godzin popołudniowych.

Punktem kulminacyjnym wieczoru było spotkanie w Parku w Kampinosie, gdzie stanęła wielka prawdziwa choinka. O godzinie 17 wozem strażackim na sygnałach do Parku dotarł św. Mikołaj, Monika Ciurzyńska oraz Piotr Popowski, aby razem z bardzo liczną grupą dzieci i dorosłych oficjalnie rozświetlić choinkowe dekoracje. Po gromkim odliczaniu św. Mikołaj dał znak, aby rozpaliły się  lampki na choince. Następnie Mikołaj wręczał dzieciom upominki. Tego wieczoru nie zabrakło także świątecznej muzyki oraz programu tanecznego, który dla dzieci przygotowała Marta Wiśniewska.

Pomimo lekkiego deszczu oraz podmuchów wiatru dla wszystkich piątkowe spotkanie było świetną zabawą.

Osoby zainteresowane Mikołajkami w Kampinosie zapraszamy do sekretariatu Urzędu Gminy, skąd można pobrać i skopiować  nagranie wideo z piątkowego spotkania, autorstwa Sołtysa, Jana Kozimora. Poniżej znajduje się galeria zdjęć z wydarzenia. 

Anna Gruszecka, Paweł Wróblewski.

Galeria: