Dziś jest Niedziela, 29.03.2020,imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2016-03-08 09:29:15

Seniorzy z Gminy Kampinos świętowali Złote Gody


Pary małżeńskie, które związały się ze sobą 50 lat temu, zostały zaproszone na tradycyjną uroczystość Złotych Godów, zorganizowaną przez samorząd Gminy Kampinos. Spotkanie odbyło się w piątek, 26 lutego, w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy.

Wójt Monika Ciurzyńska odznaczyła dostojnych Jubilatów przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Seniorzy otrzymali także pamiątkowe dyplomy oraz upominki. W imieniu Rady Gminy życzenia Jubilatom składał Przewodniczący, Piotr Popowski. Uroczystość przygotowała i poprowadziła Magdalena Tomczak, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Jubileusz Złotych Godów przeżywali: Elżbieta i Karol Kubiakowie, Alina i Wojciech Pływaczewscy, Barbara i Henryk Rybka, Danuta i Szczepan Sulik, Krystyna i Bogdan Zwierzchowscy oraz Alicja Baran, której mąż niestety zmarł kilka tygodni temu.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze - były kwiaty, życzenia, słodki poczęstunek, część artystyczna przygotowana przez uczniów ze szkoły w Kampinosie, pod kierunkiem Barbary Nawrockiej oraz oprawa muzyczna przygotowana przez zespół „MP3”, pod kierownictwem Jerzego Pelczarskiego i Krzysztofa Kolatora. Nie zabrakło również ciepłych wspomnień, rozmów oraz porad od Jubilatów dla młodego pokolenia – co robić i jak żyć, aby wspólnie przeżyć ze sobą tyle lat.

 

Paweł Wróblewski 

Galeria: