Dziś jest Środa, 03.06.2020,imieniny Anatola, Leszka, Tamary
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2016-04-11 09:15:22

„Języki obce budują mosty”. Znane osobistości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kampinosie


Sven Hannavald, Angela Merkel, Albert Einstein, Heidi Klum, Karl Lagerfeld, Conchita Wurst, Lord Vader, Książe Karol, Sherlock Holmes – to tylko niektóre znane postaci, które odwiedziły Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kampinosie. Okazją do spotkania był IV Dzień Języków Obcych, który odbył się 6 kwietnia.

Po raz kolejny kadra nauczycielska oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Kampinosie w sposób wyjątkowy przygotowali się do obchodów Dnia Języków Obcych. Głównym organizatorem wydarzeń był Krystian Ciszewski, Dyrektor ds. Gimnazjum oraz członkowie Zespołu Języków Obcych.

Poprzez konkursy wiedzy oraz plastyczne, a także przygotowane skecze i scenki, a także atrakcje kulinarne społeczność szkolna z Kampinosu skutecznie zachęcała wszystkich do nauki języków obcych. Otwierając imprezę, Anna Rybka, Dyrektor Zespołu przypomniała słowa wybitnego tłumacza Karla Dedeciusa – „uczenie języków obcych to budowanie mostów między jedną kulturą, a drugą”.

Obchodom Dnia Języków Obcych towarzyszyły liczne konkursy – wokalne, wiedzy i plastyczne. W tym roku do powiatowego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych zgłosiło się 34 uczniów z 13 szkół, natomiast do powiatowego konkursu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego zgłosiło się 32 uczniów z 11 szkół. Powiatowe konkursy odbyły się 18 marca. Podczas imprezy uroczyście wręczono nagrody i wyróżnienia dla młodzieży startującej w konkursach.  

Podczas spotkania uczniowie przedstawili ciekawe formy nauczania języków obcych, takie jak:

- piosenka „Fliegerlied” wykonanie - Krystian Szymański, klasa IIIb gimnazjum

- piosenka w wykonaniu klasy IIIb szkoły podstawowej „Sandwich jive”

- scenka w wykonaniu uczniów klasy Ia gimnazjum, Szymona Brauzy i Michała Janickiego

- scenka w wykonaniu klas II gimnazjum „Pokaż język!”

- scenka w wykonaniu klasy Va „Rozmowa kwalifikacyjna”

- przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy IVa „Sprawa zaginionej korony”

Uczniowie prezentowali także najdłuższe znane słowa wywodzące się z języka angielskiego oraz niemieckiego.

Dużą niespodzianką dla wszystkich zebranych był turniej „Jeden z pięciu”, w którym wzięły udział: dyrektor Zespołu, Anna Rybka, nauczycielki historii: Anna Paździurek oraz Alina Zalewska, nauczycielki języka polskiego: Joanna Kiełbasa oraz Renata Grabowska. Wszystkie Panie walczyły o tytuł specjalisty w dziedzinie kulturoznawstwa Niemiec.

Dzień Języków Obcych dostarczył wszystkim dużą dawkę humoru. Należy podziękować i pogratulować Organizatorom i uczniom za ich ciężką pracę i zaangażowanie w tę inicjatywę.

Anna Rybka, Dyrektor Zespołu otrzymała List Gratulacyjny, który w imieniu Wójt Moniki Ciurzyńskiej przekazała Hanna Dobrzyńska, Skarbnik Gminy Kampinos. Poniżej galeria zdjęć z Dnia Języków Obcych. 

 

foto: Paweł Wróblewski

Galeria: