Dziś jest Niedziela, 31.05.2020,imieniny Anieli, Feliksa, Kamili
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2016-05-09 09:57:44

Kampinoska majówka w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Zgodnie z wieloletnią tradycją Mieszkańcy Gminy Kampinos oraz zaproszeni goście spotkali się 3 maja w Granicy, aby świętować rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Spotkanie połączone jest również z gminnym Dniem Strażaka.

Głównym punktem uroczystości była Msza św. w Granicy, przy tzw. kapliczce leśników, którą odprawił ks. Jan Franciszek Sudoł, Proboszcz Parafii Kampinos. Na uroczystości nie mogło zabraknąć Delegacji z jednostek OSP z naszej gminy wraz z Pocztami Sztandarowymi oraz Pocztów Sztandarowych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kampinosie. 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. W związku z tym Wójt Monika Ciurzyńska dziękowała druhom za ich służbę i stałą gotowość niesienia pomocy. Ciepłe słowa podziękowania skierowane były również do Państwa Elżbiety i Krzysztofa Połciów, którzy co roku pomagają w organizacji tej uroczystości i opiekują się „kapliczką leśników”.

Obok Władz Gminy Kampinos na uroczystości obecny byli m. in. Mirosław Markowski, Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego, Krzysztof Radkowski, Wice Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP, Zbigniew Ploch, Komendant Gminny OSP, Franciszek Wypierowski, Honorowy Komendant Gminny  OSP, Beata Rutkowska, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kampinosie, Małgorzata Antosik, Dyrektor Oddziału WBS  w Kampinosie, Anna Rybka, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kampinosie, Piotr Popowski, Przewodniczący Rady Gminy Kampinos, Radni Gminy, Sołtysi, Przedstawiciele Stowarzyszenia "Towarzystwo Kampinoskie" oraz ks. Bogusław Pomarański, Proboszcz Parafii Zawady oraz mieszkańcy naszej gminy i goście.

Na Po Mszy św. na uczestników spotkania czekała pyszna grochówka strażacka oraz kiełbaski pieczone na ognisku. Piękna majowa pogoda sprawiła, że na biwak na polanę w Granicy dotarła również liczna grupa turystów, którzy tego dnia wybrali się do Kampinoskiego Parku Narodowego.

 

/tekst i foto: PW/

Galeria: