wstecz
drukuj

2016-05-09 13:11:25

Rowerowy maraton w Gminie Kampinos

Kolejny wyścig rowerowy w ramach cyklu Legia MTB Maraton zawitał do Gminy Kampinos. Na starcie zawodów stanęło 126 osób, wśród nich troje reprezentantów Gminy Kampinos. Na szczególne gratulacje zasługuje Marta Wiśniewska, która zwyciężyła w swojej kategorii. Zawody odbyły się w sobotę, 7 maja.

Zawodnicy startowali w trzech kategoriach długości trasy: Mini Maraton – 15 km, Mega Maraton – 45 km oraz Giga Maraton – 60 km. Trasa wiodła przez szutry, asfalty i leśne ścieżki Kampinosu i Granicy, głównie przez teren Kampinoskiego Parku Narodowego. Start, meta oraz miasteczko zawodów znajdowało się obok budynku OSP Kampinos. Dzięki słonecznej pogodzie zawodnicy nie musieli zmagać się z błotem i kałużami, jak rok temu. Miłośnicy terenowej jazdy rowerowej przyjechali do Kampinosu z wielu miejsc Polski.

Starty rozpoczęły się o godzinie 12.00, natomiast około godziny 15.00 rozpoczęła się ceremonia dekoracji zwycięzców w poszczególnych kategoriach (pełna lista uczestników i zwycięzców dostępna jest na stronie internetowej organizatora zawodów). Swoją kategorię wiekową na Mini Maratonie wygrała Marta Wiśniewska, reprezentująca naszą gminę. Oprócz Marty, na starcie imprezy stanęło jeszcze dwóch zawodników z Gminy Kampinos – Mariusz Jeż oraz Sebastian Borowski. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a szczególnie naszym reprezentantom. Dziękujemy za wspaniałe sportowe emocje i zapraszamy już za rok! Nadrody zwycięzcom wręczała Wójt Monika Ciurzyńska oraz Marcin Wasiołek, Prezes Klubu Kolarskiego Legia 1928, głównego organizatora imprezy.

Dziękujemy również Policji i strażakom z jednostek OSP Kampinos i OSP Wiejca, którzy sprawnie zabezpieczali trasę rajdu i kierowali ruchem, aby nikt nie czuł się zagrożony. Poniżej galeria zdjęć z zawodów.