Dziś jest Piątek, 18.09.2020,imieniny Ireny, Irminy, Stanisława
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2016-05-14 11:56:20

Historyczny pojedynek ponownie w Lipkowie…


Wszystkich, którzy długi, majowy weekend postanowili spędzić w domu, zapraszamy na piknik historyczny, który odbędzie się 28 maja 2016 r. na Polanie w Lipkowie.

W ramach Głównych Obchodów Roku Henryka Sienkiewicza na Mazowszu,  serdecznie zapraszamy na piknik historyczny, który odtworzy klimat wydarzeń, zapisanych na kartach „Trylogii”.

Głównym punktem imprezy będzie inscenizacja  „Pojedynku podpułkownika kozackiego Jurko Bohuna z imć Panem Michałem Wołodyjowskim”.  W wydarzenia i nastrój z ówczesnej epoki wprowadzi nas wybitny polski aktor – Pan Andrzej Seweryn, który odczyta fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza  „Ogniem i mieczem”.     

Na jeden dzień polana w Lipkowie zamieni się w wielkie widowisko historyczne, złożone z obozów wojsk: hetmańskich, pospolitego ruszenia, szwedzkich, kozackich i turecko-tatarskich. Ponad 100 rekonstruktorów, na skraju Puszczy Kampinoskiej, stworzy wyjątkową scenerię. Dzięki grupie historycznej „Sarmackie Dziedzictwo” goście pikniku będą mogli poznać dawne zwyczaje szlacheckie, podziwiać stroje z epoki i posłuchać opowieści, jak to w owych czasach bywało.

Pokazy walk, z udziałem wojowników konnych, warsztaty kaligraficzne, bicie monet i degustacja przysmaków sarmackiej kuchni, to tylko niektóre z atrakcji, czekających na gości. Oprócz pojedynku, zaplanowane zostały atrakcje dodatkowe jak: pokaz i nauka tańca, przy muzyce dawnej, w wykonaniu zespołu Fleurdelis, pokazy fechtunku, nauka wyplatania koszyków z wikliny i warsztaty z tkactwa.

Zapraszamy na spotkanie z „żywą historią”.

Jak dojechać do Lipkowa ?

Dojazd drogą powiatową nr 4126W (Izabelin-Lipków-Stare Babice) lub z Warszawy autobusem podmiejskim linii 714 – przystanek „Lipków-Muzeum” oraz komunikacją lokalną linii: L-6, L-7 i L-18.

 

Galeria: