Dziś jest Wtorek, 31.03.2020,imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2016-06-06 08:13:41

„Od skutera do Harleya” w Gimnazjum im. F. Chopina w Kampinosie


We wtorek 31.05.2016 r. uczniowie Gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z Harleyowcami oraz policjantem z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

Spotkanie odbyło się  w ramach trzeciej edycji programu „Od skutera do Harleya”. Program skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych Województwa Mazowieckiego. Nasza szkoła znalazła się wśród 30 zakwalifikowanych do tej edycji gimnazjów. Prelegent przedstawił krótką prezentację na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem rowerzystów i skuterzystów. Następnie odbyła się rozmowa z Harleyowcami połączona z wystawą motocykla Harley-Davidson. Na zakończenie chętni uczniowie wzięli udział w konkursie o ruchu drogowym.

Zwyciężczynią etapu szkolnego okazała się uczennica klasy III c – Julia Żelechowska, na miejscu II ex aequo uczniowie klasy III b – Emilian Sowiński oraz Rafał Bargieł. 22 czerwca 2016 r. reprezentantka naszej szkoły, Julia Żelechowska weźmie udział w teście finałowym III edycji programu, który odbędzie się w Miasteczku Ruchu Drogowego Straży Miejskiej w Warszawie. Nagrodą główną w konkursie jest skuter. Trzymamy kciuki!

Gimnazjum im. F. Chopina w Kampinosie

Galeria: