Dziś jest Piątek, 18.09.2020,imieniny Ireny, Irminy, Stanisława
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2016-07-11 12:15:59

Niezwykły koncert „Pod strzechą” w Granicy  


„Puszcza w krainie Chopina” to niezwykłe plenerowe wydarzenie kulturalne, które odbyło się 1 lipca br. na terenie Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Granicy w Gminie Kampinos.

Na licznie przybyłych gości czekało wiele atrakcji: wycieczki przyrodnicze, inscenizacja i koncert „Pod strzechą” pani Marii Pomianowskiej z towarzyszącym zespołem, rozstrzygnięcie konkursu na hasło promocyjne Gminy Kampinos, a wszystko to w pięknej scenerii zmodernizowanego skansenu Puszczy Kampinoskiej. Nagrodę za najlepsze hasło odebrała z rąk Wójt Moniki Ciurzyńskiej oraz Piotra Popowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Kampinos, Pani Monika Biernat.

Atrakcją i podsumowaniem dnia był piknik z ogniskiem i poczęstunkiem na polanie. Nowe oblicze Granicy niezmiennie zachęca i przyciąga wędrowców, turystów oraz miłośników Parku. Odnowione obiekty architektury drewnianej, szlaki turystyczne czy choćby piękna polana pozwalają w tym miejscu zrelaksować się i nabrać dystansu do siebie i do świata. Zachęcamy i zapraszamy – odwiedzajcie Granicę w Gminie Kampinos, w myśl zwycięskiego hasła promocyjnego: Gmina Kampinos - odwiedź, odkryj, pokochaj!  

Maria Pomianowska to wybitna polska instrumentalistka, wokalistka i pedagog, dr hab. sztuk muzycznych, kompozytorka, grająca między innymi na sarangi, suce biłgorajskiej, wiolonczeli. Założyciel zespołów Raga Sangit, Zespół Polski, San-Nin Trio i Arcus Poloniae. W trakcie swej kariery muzycznej koncertowała w Belgii, Austrii, Niemczech, Francji, Czechach, Bułgarii, na Tajwanie, Japonii, Iranie (styczeń 2015). Prowadzi wykłady, warsztaty muzyczne w kraju i za granicą, promuje młode zespoły i muzyków.

PW/KPN/Wikipedia

Galeria: