Dziś jest Niedziela, 05.04.2020,imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2016-08-08 09:09:03

To będzie piękny koncert!


15 sierpnia, po raz kolejny chcemy zaproponować Państwu spotkanie ze sztuką w kościele w Kampinosie. Z koncertem gitarowym wystąpi Emilia Wiązowska. Początek o godzinie 9.00.

W programie między innymi: Agustin Barrios, Joaquin Turina, Guido Santorsola, Jan Sebastian Bach, Vicente Emilio Sojo. Wstęp wolny! Koncert odbędzie się pod patronatem Proboszcza, ks. Jana Franciszka Sudoła.

 

Emilia Wiązowska - urodzona 23.05.1993 roku w Warszawie, od najmłodszych lat związana z Kampinosem, jest absolwentką tutejszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Naukę gry na gitarze rozpoczęła w wieku 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, w klasie mgr Krystyny Panek. Następnie kontynuowała ją w szkole II stopnia pod kierunkiem mgr. Macieja Regulskiego, którą  w 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem. W tym samym roku, otrzymując najwyższą punktację, zdała egzaminy wstępne do Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i rozpoczęła naukę w klasie gitary dr hab. Marcina Zalewskiego. Obecnie kontynuuje naukę w tej Uczelni na studiach magisterskich w klasie gitary mgr Leszka Potasińskiego. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych międzynarodowych kursach u wybitnych gitarzystów, między innymi: Judicaela Perroy'a, Gabriela Bianco, Jasona Vieaux, Susany Prieto, Any Vidovic, Łukasza Kuropaczewskiego, Ryszarda Bałauszko, Francisco Berniera, Petrita Ceku.

Ważną rolę w rozwoju artystycznym Emilii odgrywa osoba Danuty Kaniewskiej - Jurek, która od urodzenia związana jest z Kampinosem, a poprzez ukończone studia i wieloletnią pracę zawodową - także z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina. Jej pomoc w sprawach związanych ze studiami - merytorycznych i organizacyjnych - jest dla Emilii bardzo ważna. Mężem Pani Danuty był Ś.P. prof. dr hab. Jerzy Jurek - wybitny artysta - muzyk oraz dziekan Wydziału Instrumentalnego UMFC kilku kadencji.  Został pochowany w 2011 roku na cmentarzu parafialnym w Kampinosie. 

Galeria: