Dziś jest Sobota, 22.02.2020,imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2016-08-31 13:13:11

Druhowie z OSP Kampinos na podium w Matyldowie!


W dniach 26 - 28 sierpnia w Matyldowie odbyły się V Regionalne Mistrzostwa Ochotniczych Straży Pożarnych w paintball-u. Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w KAMPINOSIE w składzie: Robert Gaweł, Krystian Żakowski, Piotr Poddenek, Marcin Ploch, Tomasz Boczkowski zajęła II miejsce w kwalifikacji generalnej. Gratulacje!

Pierwszego dnia odbyło się uroczyste otwarcie i powitanie drużyn, których na Mistrzostwach zjawiło się aż 18 z województw: Mazowieckiego, Łódzkiego i Kujawsko-Pomorskiego. Następnie odbyło się szkolenie dotyczące zastosowania mgły wodnej podczas działań gaśniczych. Kolejnymi punktami było szkolenie teoretyczne i praktyczne z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym i szkolenie z zasad bezpieczeństwa i zachowania na Parku Linowym.

Drugi dzień

Drugi dzień mistrzostw rozpoczął się wcześnie rano. Drużyny kolejno przemieszczały się po poszczególnych punktach, gdzie szkoliły się z różnych kategorii przydatnych w codziennej służbie i działalności OSP.

Podczas ćwiczeń drużyny wykazywały się znajomością i poznawały nowe elementy m.in. musztry, udzielania pierwszej pomocy  potrzebującym, regulacji ruchem drogowym. Poszczególną tematykę szkoleń realizowali odpowiednio zawodowi żołnierze, lekarz oraz policjant z sekcji ruchu drogowego. Ponadto drużyny rywalizowały ze sobą na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, w parku linowym oraz na polu gry w paintball. Dodatkowo czekała komora rozgrzeniowo-dymowa, która symulowała realne warunki podczas pożarów w pomieszczeniach zamkniętych. Realne było m.in. zagrożenie, ogień, temperatura (sięgająca kilkuset stopni) oraz pełne wyposażenie i umundurowanie strażaków. Zebrani mogli również obserwować pokaz praktycznego zastosowania mgły wodnej podczas akcji gaśniczej.

Wszystkie zadania były punktowane i oceniane przez specjalistów w danej dziedzinie.

Poczynaniom ochotników przyglądali się m.in. Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej - Waldemar Pawlak, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - Karol Podleśny i Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku - Jerzy Maciak

Trzeci dzień 

Po dwóch intensywnych dniach Mistrzostw  nadszedł czas na oficjalne i uroczyste podsumowanie.

Wręczenia zaświadczeń, bonów i wyróżnień dokonał Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej - Jerzy Maciak. Wszystkie drużyny zostały pochwalone za godne i zgodne z zasadami zachowania oraz kulturę. Uroczystość zakończenia zawodów uświetniła Orkiestra Dęta z Gminy Łąck.

Miło nam poinformować, iż drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w KAMPINOSIE w składzie: Robert Gaweł, Krystian Żakowski, Piotr Poddenek, Marcin Ploch, Tomasz Boczkowski po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji zajęła II miejsce w kwalifikacji generalnej.

Dodatkowo każdy z członków drużyny otrzymał imienne zaświadczenie o ukończonych kursach i szkoleniach podczas trwania Mistrzostw.

Galeria: