Dziś jest Poniedziałek, 26.08.2019,imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2016-09-08 14:37:51

Uwaga na fałszywe e-maile na temat kontroli dochodów


w ostatnim czasie pojawia się wiele zgłoszeń dotyczących fałszywych wiadomości przesyłanych przez osoby podszywające się pod Ministerstwo Finansów lub Administrację Podatkową.

Wiadomości te informują o zamiarze przeprowadzenia kontroli podatkowej w wyznaczonym terminie. Po otrzymaniu takiej wiadomości należy zwrócić szczególną uwagę na adres e-mail nadawcy, który w przypadku autentycznej wiadomości powinien kończyć się frazą mf.gov.pl lub mofnet.gov.pl.

Prosimy przede wszystkim o nieotwieranie załącznika do tej wiadomości, który jest zawirusowany. Jeśli podjęto próbę otwarcia załącznika, prosimy o przeskanowanie komputera oprogramowaniem antywirusowym.

 

Poniżej przykład treści fałszywego e-maila (oryginalna pisownia):

Dzien dobry,
W trakcie naszych kontroli ujawnilismy ukrycie Pana/Pani dochodow, w zwiazku z czym bedzie przeprowadzona kontrola podatkowa.


Dokument wskazujacy na naruszenia o skladaniu falszywego dochodow zalaczony w e-maile.Sankcja na przeprowadzenie sciagania podatkowego rowniez jest zalaczona do dokumentu.
Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 18.07.2016 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a takze interesuja nas niektore transakcje przeprowadzane w roku biezacym.

W razie jakichkolwiek pytan prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajduja sie ponizej, nalezy podac w pismie numer sprawy "P491345" i osobisty kod.

Galeria: