Dziś jest Niedziela, 09.08.2020,imieniny Klary, Romana, Rozyny
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2016-10-24 10:49:01

Kolejna edycja Dnia Kuchni Polskiej. Nie może Was zabraknąć


„Dzień Kuchni Polskiej” to akcja społeczno-kulturalna, popularyzująca z okazji Narodowego Święta Niepodległości polskie tradycje kulinarne w myśl maksymy „przez żołądek do serca”.

Warto rocznicę odzyskania niepodległości traktować, jak urodziny naszej Ojczyzny, jako okazję do spotkań w szerszym niż tylko rodzinne grono.

Przez wieki Polaków gromadził stół, miejsce polskiego biesiadowania, miejsce szczególne dla polskiej gościnności, a kuchnia polska to jedna z naszych narodowych tradycji. Dlatego chcemy, by „Dzień Kuchni Polskiej” mógł być sposobem na wzbogacenie tradycyjnymi polskimi smakami Święta Niepodległości, które pomimo swego radosnego wydźwięku odzyskanej przed laty niepodległości, jest najczęściej jedynie okazją do wspomnień i zadumy. Pokażmy wspólnie radosny charakter tego święta. Zaprosicie Polaków do swoich restauracji na świąteczny obiad. Niech będzie okazją do poznania narodowych dań i potraw regionalnych. Niech „Dzień Kuchni Polskiej” będzie okazją do popularyzacja polskich tradycji kulinarnych i obyczajowych, polskiego dziedzictwa kulturowego.

„Dzień Kuchni Polskiej” współtworzą restauracje i kawiarnie, które mogą przyłączyć się do akcji po spełnieniu dwóch podstawowych warunków:

  1. Menu przygotowane specjalnie na ten dzień musi składać z dań kuchni polskiej. Może to być zestaw obiadowy, stanowiący element lub uzupełnienie zwyczajowego menu.
  2. Ceny dania lub dań przygotowanych na ten świąteczny obiad również muszą być świąteczne, czyli niższe od oferowanych przez restauracje, na co dzień.

W zamian za spełnienie tych warunków, restauracjom uczestniczącym w naszej akcji oferujemy aktywną promocję na stronie internetowej, na portalach społecznościowych oraz w działaniach naszych partnerów, a także projekty materiałów poligraficznych do wykorzystania podczas „Dnia Kuchni Polskiej”.

UDZIAŁ LOKALU W AKCJI JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY!

Więcej informacji na stronie www.dzienkuchni.pl 

Galeria: