Dziś jest Piątek, 18.09.2020,imieniny Ireny, Irminy, Stanisława
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2016-11-08 08:31:48

Przed nami kolejna odsłona Małej Akademii Chopinowskiej - jesień/zima w Żelazowej Woli


Tym razem poznamy Chopina jako nauczyciela, który w Paryżu był jednym z najznakomitszych, choć bardzo wymagających pedagogów. Podążaj za mną. Pan Chopin-nauczyciel – to temat najbliższego spotkania, które rozpocznie się 13 listopada 2016 r. o godzinie 11.00 w Muzeum w Żelazowej Woli.

Podczas zajęć Małej Akademii wsłuchamy  się w Preludium A-dur  op.28 nr 7, najbardziej śpiewne i taneczne z całego cyklu, wyśledzimy motywy melodyczne w muzyce wykonywanej na żywo oraz  weźmiemy udział w zabawie ze skalą.

Podczas zajęć plastycznych wykonamy serię ćwiczeń plastycznych, które pozwolą poznać sztukę współczesną i sposób pracy artystów wizualnych. Czy tworzenie XIX-wieczne i współczesne mają cechy wspólne?

Zapraszamy również na kolejną odsłonę Klubu przyrodnika. Po okiem przyrodnika i rodziców uczestnicy zajęć zaopatrzeni w niezbędny sprzęt odkryją kolejne tajemnice parku jesienią i zimą. Które zwierzęta zapadają w sen zimowy i  jak przygotowują się do zimy? Co ułatwia im ją przetrwać? Gdzie mógłby zimować jeż i jakie ślady żerowania zwierząt znajdziemy w parku? Na te pytania odpowiemy podczas zajęć z wykorzystaniem kart zadań i pomocy naukowych.

Rodzice, młodzież i wszyscy zainteresowani będą mogli również zgłębić wiedzę na temat Sztuki projektowania ogrodu podczas spaceru po parku, który odbędzie się o godz. 12.30.

Późna jesień i zima to dobry czas na zaplanowanie ogrodu. Istnieje kilka zasad, które pozwalają zrobić to z sukcesem; wyznaczenie terenu, zachowanie spójności z architekturą, ustalenie jego funkcji. Jakie błędy popełniamy najczęściej tworząc ogród i jak ich uniknąć - podpowie specjalista.

 

Rezerwacje:

 e-mail: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl, bowczuk@nifc.pl

 tel: (+48 46) 863 33 00, (+48 46) 861 11 98

Galeria: