Dziś jest Wtorek, 14.07.2020,imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2016-11-24 07:52:02

Mała Akademia Chopinowska i Mali melomani w Muzeum w Żelazowej Woli


W ramach najbliższych zajęć Małej Akademii Chopinowskiej jesień/zima, które tradycyjnie już rozpoczną się w dniu 27 listopada 2016 r. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców z dziećmi do zgłębiania tematu Nastrój a idea w sztuce. Od romantyzmu do konceptualizmu.

Dwa, zdawałoby się przeciwstawne pojęcia w sztuce, nastrój i koncept. Czy jedno wyklucza drugie? Podczas zajęć nie zabraknie wspólnego muzykowania z użyciem instrumentarium, nauki piosenki „A’la nokturn”, do której stworzony zostanie akompaniament, a utwór ten wybrzmi podczas koncertu finałowego Akademii dnia 8 stycznia 2017 r.

Czy może istnieć sztuka tworzona bez emocji, taka której przyświeca dana idea? Na zajęciach plastycznych porównamy dwie szkoły artystyczne, romantyczną i konceptualną, dowiemy się czym jest anty-sztuka i jak wpływa na dzieło ma fakt, że podczas tworzenie myślimy o jej odbiorze.

Mali Melomani. Zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 0-3 lat.

Nową propozycją przygotowaną przez Dział Edukacji Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli są Mali Melomani. Zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 0-3 lat, prowadzone w oparciu o metodę prof. Eliasa E. Gordona. Rodzicom i naszym najmłodszym uczestnikom proponujemy muzyczne zabawy. Dzieci i rodzice staną się bohaterami baśni. Wykorzystamy rekwizyty: chustę animacyjną, gwiazdki i piórka, pudełka oraz proste instrumenty perkusyjne. Rodzice na zakończenie zajęć otrzymają listę utworów, by w domu móc powrócić do zasłyszanych melodii i rytmów. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 12.30.

Dla uczestników Małej Akademii Chopinowskiej wstęp na zajęcia umuzykalniające wolny. Pozostali uczestnicy – wstęp w cenie biletu Małej Akademii Chopinowskiej.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

http://chopin.museum/pl/events/news/id/860

Galeria: