Dziś jest Wtorek, 11.08.2020,imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2016-11-29 12:38:12

Święto Seniorów w Kampinosie


W sobotę 19 listopada Seniorzy z Gminy Kampinos świętowali „Dzień Seniora”. Jest  to cykliczne, coroczne spotkanie, które stanowi już wieloletnią tradycję.  

 

Dzień Seniora to szczególne święto - ludzi starszych - którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. Tradycja święta seniorów ma bardzo długą tradycję w naszej gminie, bo sięga lat osiemdziesiątych.

Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Kampinosie. Dalsza część spotkania odbyła się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi, gdzie uczniowie przygotowali przedstawienie artystyczne, pod patronatem Pani Honoraty Bogiel.

W tym szczególnym dniu, życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń płynęły do seniorów od wszystkich zaproszonych gości.

Po występach młodych artystów, salę wypełniły największe przeboje biesiady polskiej. Impreza przebiegała w bardzo miłej, serdecznej i sympatycznej atmosferze. Seniorzy tańczyli, śpiewali piosenki i bawili się do późnych godzin popołudniowych.

Dzień Seniora” odbywa się zawsze przy zaangażowaniu wielu osób, w tym sponsorów: Państwu Annie i Szczepanowi Orzechowskim, Państwu Annie i Adamowi Komorowskim, Panu Andrzejowi Dudkowi, Krzysztofowi Grabowskiemu, Panu Adamowi Kenigowi oraz firmie Ferniko Sp. z o.o., dlatego organizatorzy – serdecznie dziękują za pamięć, wsparcie i szlachetne serce. Wspólnie spędzone chwile zostały uwiecznione na pamiątkowych fotografiach.

Tego dnia wszystkie pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymały kwiaty, gratulacje i podziękowania. Okazją był "Dzień pracownika socjalnego", który w kalendarzu przypada na dzień 21 listopada. 

Beata Rutkowska, Kierownik OPS w  Kampinosie/Red.

Foto: Anna Gruszecka, Paweł Wróblewski 

Galeria: