Dziś jest Niedziela, 09.08.2020,imieniny Klary, Romana, Rozyny
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-05-09 10:28:56

Ankieta pro-zdrowotna w Gminie Kampinos


Ankieterzy będą prowadzić badanie w dniach 20-21 maja.

Specjaliści zdrowego ruchu, żywienia i rehabilitacji postanowili stworzyć dla Państwa, projekt poprawy zdrowotności, samopoczucia, jakości życia rodzin zamieszkujących w naszej Gminie. Aby jednak był on skuteczny i dobrany odpowiednio do Państwa potrzeb, musimy najpierw dowiedzieć się – jakie są potrzeby obiektywne, czyli wynikające z obciążeń pracą, ale również chcemy rozpoznać oczekiwania poszczególnych rodzin, w zakresie zmian dla zdrowia. Podejmujemy więc badania zorientowane na rozpoznanie aktualnych zachowań profilaktycznych związanych ze zdrowiem. Grupa studentów z Akademii Wychowania Fizycznego, pod opieką naukową Jolanty Mogiła-Lisowskiej (mieszkanki Wilkowa Polskiego), będzie odwiedzała Państwa w dniach 20-21 maja 2017 i pytała o:

- jak intensywny rodzaj wysiłku towarzyszy Państwa pracy codziennej?

- jakie są Państwa problemy ze zdrowiem?

- w jaki sposób się Państwo odżywiacie?

- jak oceniacie swoją jakość życia?

 

Oczywiście wyniki badań będą kodowane, więc są  anonimowe.

Rozmowy oparte są o gotowe testy badające m.in. aktywność ruchową (IPAQ) lub np. jakość życia (WHO BREF). Bardzo liczymy na to, że zechcecie się Państwo włączyć w budowanie dla siebie dobrego, skutecznego programu poprawy zdrowotności mieszkańców Gminy Kampinos i chętnie udzielicie odpowiedzi na pytania młodych naukowców.

Oczywiście o sposób żywienia będziemy pytali tylko te osoby, które zajmują się gotowaniem w gospodarstwie domowym, natomiast: aktywność ruchowa, jakość życia, bóle stawów, czy kręgosłupa, to problemy większości mieszkańców wsi- chcemy więc rozmawiać i z mężczyznami i z kobietami.

Studenci, dla większej śmiałości - będą Państwa odwiedzać w zespołach 2- osobowych. Uprzejmie proszę Państwa o cierpliwość, wyrozumiałość i życzliwość dla ich pracy.

Oczywiście wyniki badań, zaraz po obliczeniach, będziemy ogłaszać za pomocą miejscowej prasy, a informacje o działaniach nt. programu zdrowotnego, stworzonego według Państwa potrzeb, będziemy przekazywać cyklicznie do wiadomości.

Jolanta Mogiła-Lisowska