Dziś jest Poniedziałek, 10.08.2020,imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-07-13 10:42:12

Zawiadomienie dla rolników  


Komunikat dla Rolników w związku z wystąpieniem na terenie województwa mazowieckiego huraganu i  deszczu nawalnego w dniach od 28–30 czerwca 2017 r.

 

W związku z informacją Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego o możliwości powstania szkód w rolnictwie, przede wszystkim w uprawach trwałych - spowodowanych huraganem i deszczem nawalnym,  prosimy poszkodowanych rolników o składanie wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Kampinos  ul. Niepokalanowska 3 - pokój nr 2.

Termin składania wniosków do 21 lipca  2017r.

Wnioski dostępne są w siedzibie Urzędu Gminy pokój nr 2, bądź do pobrania na stronie Wojewody Mazowieckiego pod adresem: www.mazowieckie.pl – w zakładce : Aktualności - Aktualne projekty – Klęski żywiołowe – Rolnictwo i straty -  Karta Informacyjna, regulamin działania komisji terenowych, formularze do pobrania - załącznik nr 1 do Regulaminu z dnia 20 czerwca 2017 r.

We wniosku o oszacowanie szkód należy zachować zgodność danych zawartych we wniosku o przyznanie płatności obszarowych na bieżący rok składanych do ARiMR (dotyczy producentów rolnych korzystających z płatności obszarowych).

Zgodnie z Regulaminem działania Komisji powołanych przez Wojewodę Mazowieckiego do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne z dnia 20 czerwca 2017 r. do wniosku producent rolny dołącza kserokopie wniosku o płatności bezpośrednie w celu informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego, oraz kopie zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ)lub kserokopie księgi stada bądź paszportu.

 Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy w Kampinosie ul. Niepokalanowska 3 -  pokój nr 2.