Dziś jest Czwartek, 13.08.2020,imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-07-31 10:38:16

Każda rodzina, która korzysta z 500 plus, powinna ponowić wniosek


Nadchodzi nowy okres zasiłkowy związany z programem "Rodzina 500 plus". Minister rodziny wyjaśnia w audycji szczegóły i przypomina ważne daty.

- Absolutnie każda z rodzin, która do tej pory korzystała ze świadczenia 500 plus, jest ich 2 612 000, takie były ostatnie dane, musi ponowić wniosek, jeżeli chce od 1 października tego roku dalej otrzymywać świadczenie 500 plus (…) Zaczyna się tzw. nowy okres zasiłkowy, od 1 sierpnia w tych samych miejscach gdzie państwo zamieszkujecie, gdzie jest właściwy urząd, trzeba wypełnić wniosek - mówiła Elżbieta Rafalska.

- Przypominam, że wnioski można składać drogą elektroniczną, przez internet, korzystając z bankowości elektronicznej, z portalu "Empatia", z platformy informatycznej ZUS-u i przez e-PUAP - dodała.

- Musimy też pamiętać, jeżeli opóźnimy się z wypełnieniem wniosku i złożymy go w listopadzie lub w grudniu, to nie będzie wypłaty wstecz. Oczywiście jeżeli urodzi się dziecko w innym miesiącu, to składamy zgodnie z datą urodzenia - podkreśliła minister Rafalska.

źródło: Polskie Radio 

Galeria: