Dziś jest Czwartek, 02.07.2020,imieniny Kariny, Serafiny, Urbana
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-08-17 09:08:48

Koncert Karoliny Pływaczewskiej i Emilii Wiązowskiej oraz sadzenie „Dębu parafialnego”


Dzień 15 sierpnia to wielka uroczystość kościelna, Wniebowzięcie NMP, a także Święto Wojska Polskiego obchodzone w całym kraju. To także, zgodnie z naszą dosyć nową tradycją, święto sztuki i muzyki w naszym parafialnym kościele. Przed zgromadzoną w świątyni publicznością wystąpiły dwie piękne i wielce utalentowane mieszkanki Gminy Kampinos - grająca na wiolonczeli, Karolina Pływaczewska oraz grająca na gitarze, Emilia Wiązowska.

Kto z Państwa był z nami rok lub dwa lata temu, ten wie, że muzyka, którą usłyszeliśmy, nie jest z gatunku tych wybitnie popularnych. Nie są to utwory grane przez stacje radiowe, ani telewizyjne. Dźwięki te mają zupełnie inny charakter, mają w sobie coś z sacrum. Tak jak piękny i święty jest nasz zabytkowy kościół, tak również piękna i podniosła jest muzyka, którą zaprezentowały Karolina i Emilia. Artystki wykonały następujące utwory:

  1. J. S. Bach - I Suita Wiolonczelowa BWV 1007 (Preludium, Menuet) (K. Pływaczewska)
  2. H. Villa-Lobos - Bachianas Brasileiras (Aria) (K. Pływaczewska, E. Wiązowska)
  3. I. Albeniz - Cordoba (E. Wiązowska)
  4. A. Piazzolla - Historia Tanga (Cafe 1930) (K. Pływaczewska, E. Wiązowska)
  5. J. Nin - Suita hiszpańska (Vieja Castilla, Murciana) (K. Pływaczewska, E. Wiązowska)
  6. A. Piazzolla - Libertango (K. Pływaczewska, E. Wiązowska)

Po koncercie na terenie Parku w Kampinosie został uroczyście zasadzony pamiątkowy „Dąb parafialny”, który jest pamiątką na rocznicę 640 lat od pierwszego wspomnienia o parafii Kampinos w księgach historycznych.

Wydarzenie odbyło się dzięki inicjatywie Wójt Moniki Ciurzyńskiej oraz dzięki gościnności i życzliwości ks. Proboszcza Jana Franciszka Sudoła.

 

Teks i foto Paweł Wróblewski

Galeria: