Dziś jest Czwartek, 13.08.2020,imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-08-23 14:52:16

Polskie dzieci i młodzież z Litwy z wizytą w Gminie Kampinos


W dniach 11 - 22 sierpnia gościliśmy w Polsce dzieci i młodzież z Litwy, z rejonów solecznickiego i wileńskiego oraz z miasta Grodna w Białorusi. Przedsięwzięcie to, powtarzane od wielu lat, możliwe jest dzięki współpracy lokalnych samorządów. Inicjatorem i koordynatorem akcji jest Powiat Warszawski Zachodni. W projekt zaangażowały się następujące gminy: Stare Babice, Błonie, Izabelin, Kampinos, Łomianki, Ożarów Mazowiecki, Teresin.

Do pomocy włączyło się też wiele osób i instytucji. Bazą pobytową dla naszych gości był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesznie. W programie zaplanowano liczne zajęcia i atrakcje, m.in.: Festiwal Disco w Julinku, trening z Mistrzami na PGE Narodowym, zwiedzanie Warszawy, Żelazowej Woli, Sochaczewa, wizyta w Parku Rozrywki  w Julinku, w Parku Bajka w Błoniu, wycieczki piesze i rowerowe, warsztaty taneczne, kulinarne, wokalne, gry i zajęcia sportowe.

Delegacje dzieci odwiedzały też gminy biorące udział w projekcie. W piątek, 18 sierpnia naszych gości mogliśmy spotkać w Gminie Kampinos. Dzieci przyjechały do Świetlicy „Lipa” w Łazach, gdzie czekały na nich podopieczni świetlicy oraz ciekawe propozycje spędzenia czasu. Na początku Anna Gruszecka, Kierownik Świetlicy, zaprezentowała i przedstawiła wszystkich obecnych, a także zachęciła do bezpośredniego poznania się z dziećmi. Następnie mogliśmy poznać wiele słów z języka litewskiego, które zostały, wraz z tłumaczeniem, napisane na dużej papierowej planszy. Ponadto wszyscy mogli wziąć udział w spacerze i zabawach sportowych na świeżym powietrzu. Nie zabrakło także poczęstunku. Dzieci z Litwy i Białorusi otrzymały także pamiątkowe gadżety, które w imieniu Wójt gminy wręczyła Agnieszka Więckowska, Kierownik Referatu Organizacji, Kadr i Obsługi Oświaty.

 

PW

Galeria: