Dziś jest Czwartek, 03.12.2020,imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-08-30 13:38:50

Dożynkowe święto w Zawadach


Zgodnie z wieloletnią tradycją, w ostatnią niedzielę sierpnia w Zawadach odbyły się Dożynki Parafialne.

Głównym punktem uroczystości była Msza św. o godzinie 12, odprawiona przez JE Ks. Bpa. Piotra Jareckiego z Archidiecezji Warszawskiej. Przed nabożeństwem na placu przed kościołem zostały poświęcone przygotowane przez parafian piękne, tradycyjne, ludowe wieńce dożynkowe.  Dekoracje zostały przyniesione przez reprezentantów następujących miejscowości: Łazy, Skarbikowo, Stare Paski, Kwiatkówek, Nowe Paski, Strzyżew, Nowe Gnatowice, Grabnik, Rzęszyce, Strojec , Pasikonie, Wola Pasikońska, Stare Gnatowice, Zawady. Następnie w uroczystej procesji wieńce zostały wniesione do kościoła i złożone wokół ołtarza.

Po Mszy św. dalsze obchody dożynkowe odbywały się na w ogrodach parafialnych, na placu obok kościoła. Starostowie dożynkowi, Teresa i Leszek Krupińscy odczytali akt dożynkowy i dziękowali za życzliwość i otwartość Proboszcza Parafii w Zawadach, ks. Bogusława Pomarańskiego. Następnie wszyscy mogli podzielić się dożynkowymi chlebami.

Zabawę dla obecnych gości prowadził ze sceny zespół muzyczny, który przygotował muzykę i atrakcje zarówno dla dzieci i dorosłych. Podczas dożynek w Zawadach odbywała się duża zabawa fantowa z mnóstwem atrakcyjnych nagród.  Nagrodą główną był rower, ufundowany przez Samorząd Gminy Kampinos, który wygrała Pani Anna Ciurzyńska. Tradycyjnie również nie zabrakło pysznego jedzenia i słodkich smakołyków, a w pobliżu plebanii strażacy przygotowali wesołe miasteczko dla dzieci. W kilkutygodniowe prace organizacyjne uroczystości włączonych było wiele osób z parafii Zawady, szczególnie z Rady Parafialnej i Zespołu Caritas. Należy również wspomnieć, że imprezę wsparło wielu sponsorów i ludzi dobrej woli.

 

PW

 

Galeria: