Dziś jest Piątek, 18.09.2020,imieniny Ireny, Irminy, Stanisława
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-09-25 09:14:32

Zapraszamy na cykl warsztatów „Przestrzeń przyjazna przyrodzie” - tworzenie ogrodów deszczowych oraz rabat ozdobnych z wykorzystaniem roślin rodzimych


W ramach projektu „Moja Puszcza” realizowanego przez Fundację Sendzimira we współpracy z Kampinoskim Parkiem Narodowym rozpoczyna się cykl warsztatów „Przestrzeń przyjazna przyrodzie”.

Zapraszamy mieszkańców okolic Puszczy Kampinoskiej do udziału w praktycznych warsztatach z tworzenia ogrodów deszczowych oraz rabat ozdobnych z wykorzystaniem roślin rodzimych.

W ramach projektu „Moja Puszcza” mieszkańcy gmin położonych w sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Narodowego poznają praktyczne rozwiązania przyjazne lokalnej przyrodzie do zastosowania w przydomowych ogrodach.

Przestrzeń przyjazna przyrodzie

Okazją do zdobycia praktycznej wiedzy jest udział w warsztatach z cyklu „Przestrzeń przyjazna przyrodzie”, które rozpoczynają się już w październiku. Wspólnie z mieszkańcami stworzymy modelowe ogrody w miejscach, gdzie będą one służyć lokalnej społeczności i inspirować do stosowania podobnych rozwiązań na własnym podwórku.

Tworzymy ogród rodzimy w Babicach

7 października 2017 r. na terenie parku gminnego w Starych Babicach wspólnie stworzymy rabaty z roślin rodzimych i zadomowionych, które będą stanowiły bazę pokarmową dla lokalnych owadów i ptaków. W pobliżu ogrodu stanie hotel dla owadów zbudowany przez mieszkańców gminy.

Więcej informacji i zapisy: http://mojapuszcza.sendzimir.org.pl/wydarzenia/390-tworzymy-ogrod-rodzimy-w-babicach

Budujemy ogród deszczowy w Izabelinie

Jak zbudować ogród deszczowy? Jakie rośliny powinny się w nim znaleźć? Jak wygląda pielęgnacja takiego ogrodu? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy podczas praktycznych warsztatów z budowy ogrodu deszczowego 14 października 2017 r. w Izabelinie.

Więcej informacji i zapisy: http://mojapuszcza.sendzimir.org.pl/wydarzenia/392-zbuduj-z-nami-ogrod-deszczowy-w-izabelinie

Warto wiedzieć

Wszystkie warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek i doświadczenie. Organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne materiały i narzędzia potrzebne podczas warsztatu, a także drobny poczęstunek dla uczestników.

Wydarzenia są organizowane przez Fundację Sendzimira oraz Kampinoski Park Narodowy we współpracy z Urzędem Gminy Stare Babice i Urzędem Gminy Izabelin w ramach projektu "Moja Puszcza" dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Warszawski-Zachodni oraz Starosta Nowodworski.

 

Warsztaty w Babicach: https://www.facebook.com/events/168484557048584/

Warsztaty w Izabelinie: https://www.facebook.com/events/515018958834234/