Dziś jest Piątek, 18.09.2020,imieniny Ireny, Irminy, Stanisława
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-10-20 14:12:35

Zapraszamy mieszkańców Gminy Kampinos na debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”


Zapraszamy mieszkańców gminy Kampinos na debatę społeczną, która przeprowadzona zostanie w nowej odsłonie. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu spotkań z mieszkańcami pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debata odbędzie się 13 listopada 2017 roku w godz. 18.00 – 20.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie.

Debata o bezpieczeństwie organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017. Głównym celem programu jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Program ma charakter interdyscyplinarny i polega między innymi na koordynacji działań Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji z mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Zapraszamy mieszkańców gminy Kampinos do aktywnego udziału w debacie społecznej poświęconej poprawie bezpieczeństwa na terenie gminy, która odbędzie się 13 listopada 2017 roku w godz. 18.00-20.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie przy ul. Szkolnej 5. Debata odbędzie się w ramach cyklu spotkań z mieszkańcami pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Tematem spotkania będą przede wszystkim problemy mieszkańców zdiagnozowane na podstawie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, priorytetowe działania dzielnicowych, przedsięwzięcia z zakresu profilaktyki społecznej odpowiadające na zgłaszane zagrożenia bezpieczeństwa, aplikacja „Moja Komenda” oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych.

 

Galeria: