Dziś jest Czwartek, 13.08.2020,imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-11-03 09:19:52

40 lat minęło…czyli pożegnanie Jolanty Kowalskiej


Po 40 latach pracy ze stanowiska sekretarza szkoły, w październiku, na zasłużoną emeryturę odeszła p. Jolanta Kowalska. Żal żegnać p. Jolę, osobę niezwykle serdeczną, kompetentną, życzliwą dla wszystkich.

Pani Jola pracę w kampinoskiej placówce rozpoczęła 2 kwietnia 1977 r. (wcześniej pracowała w pobliskiej restauracji Łoś, ale na szczęście stamtąd odeszła, bo Łosia już od dawna nie ma, a szkoła jest). Tu było jej drugie miejsce pracy i widocznie musiała się czuć tutaj bardzo dobrze, bo innej pracy już nie szukała. Przez tyle lat miała swoje towarzyszki biurka: Krystynę Hejne (Krzemińską), Sylwię Cwen, z którymi stworzyła zgrane duety.

Pani Jola przetrwała wiele reform szkolnych. Pracowała z 10 dyrektorami – wszystkich wspomina bardzo miło i zgodnie z etosem sekretarki – zachowuje dyskrecję.

Do pracy przyjmował ją dyrektor nr 1. – p. Marianna Wieczorek. Kiedy dyrektor nr 9. – p. Renata Zakowana żegnała panią Jolę na forum szkolnym, na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, robiła to łamiącym się głosem, bowiem trudno rozstać się z taką osobą i podziękować za tyle lat pracy. A i pozostałym zakręciła się łezka w oku. Publiczność zgotowała owację na stojąco i odśpiewała „Sto lat”.

No cóż, w życiu na wszystko jest czas. Wszystko ma swój początek i koniec.

Wszyscy pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie dziękują za okazane serce, pomoc i życzą relaksu i realizacji zamierzonych planów na emeryturze. I pozostaje nam przekonanie, że p. Jola od czasu do czasu odwiedzać będzie swój sekretariat.

Renata Grabowska

 

Wójt Monika Ciurzyńska, Radni i Sołtysi Gminy Kampinos, a także pracownicy Urzędu przyłączają się do podziękowań dla Pali Jolanty. Dziękujemy za otwartość i profesjonalną, wieloletnią współpracę. 

Galeria: