Dziś jest Czwartek, 06.08.2020,imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2017-11-22 13:35:55

Dofinansowanie dla Gminy Kampinos w kwocie ponad 360 tys. zł!


Gmina Kampinos zainwestuje ponad 360 tys. zł z funduszy unijnych w budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Podpisanie umowy odbyło się 20 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie.

Gmina Kampinos stawia na selektywną zbiórkę odpadów

Już w połowie przyszłego roku w gminie Kampinos powstanie Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Teren będzie utwardzony i ogrodzony, powstaną  budynki gospodarcze (wiaty) oraz miejsca postojowe. Pojawią się przyłącza wody i kanalizacji sanitarnej z separatorem, ale też oświetlenie, monitoring i zieleń. Obiekt będzie przyjmował 15 selekcjonowanych frakcji odpadów. Powstaną punkty napraw oraz przyjmowania rzeczy używanych niestanowiących odpadów, do ponownego użycia. Skorzystają mieszkańcy, przedsiębiorcy i instytucje z terenu gminy Kampinos. Dotacja na inwestycję wynosi ponad 360 tys. zł, zaś koszt całkowity budowy to ok. 530 tys. zł.

Umowę w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz  Wójt Monika Ciurzyńska.

Dzięki takim inwestycjom dbamy oczywiście o środowisko naturalne. To bardzo ważne, by zostawić je przyszłym pokoleniom w jak najlepszym stanie. Ale pamiętajmy, że nowe PSZOKi, to także miejsca pracy, a więc korzyść dla mieszkańców i większy potencjał gminy – podkreśliła członek zarządu Elżbieta Lanc.

Źródło: www.mazovia.pl

Galeria: