Dziś jest Wtorek, 22.09.2020,imieniny Maury, Milany, Tomasza
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2018-01-09 14:34:08

Stolica Kultury Mazowsza 2018


Tytuł „Stolica Kultury Mazowsza 2018” i 100 tysięcy złotych na organizację wydarzeń kulturalnych otrzymał Powiat Warszawski Zachodni w konkursie organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Konkurs „Stolica Kultury Mazowsza” nie tylko promuje zwycięski powiat, ale przede wszystkim prezentuje jego kulturowe bogactwo. Poprzez koncerty, przeglądy, wystawy, konkursy, wieczory poetyckie, festyny rodzinne oraz rekonstrukcje bitew mieszkańcy i goście odwiedzający powiat warszawski zachodni będą mogli poznać specyfikę regionu, historię, dorobek artystyczny i lokalnych twórców. Warunkiem udziału w konkursie było przedłożenie propozycji rocznego kalendarium imprez organizowanych na terenie powiatu. Komisja konkursowa doceniła jej bogactwo i różnorodność oraz fakt, że planowane imprezy wychodzą naprzeciw potrzebom mieszkańców, a ich organizacja uwzględnia uwarunkowania historyczne, geograficzne oraz lokalne tradycje.

Rok 2018 pod egidą  Stolicy Kultury Mazowsza 2018 będzie obfitował w wydarzenia kulturalne  organizowane we wszystkich gminach powiatu. Oferta kulturalna zachwyca bogactwem i zróżnicowaniem. W ofercie znajdują się  wydarzenia odbywające się cyklicznie, które zdążyły już zyskać popularność. Niektóre z nich na stałe wpisały się w kalendarz imprez, np. letni festiwal „W krainie Chopina”, festiwal Natura-Kultura-Media im. Ryszarda Kapuścińskiego, Izabelińskie Spotkania z Książką, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Ożarowie Mazowieckim czy letnie festyny i pikniki.

 
Ten zaszczytny tytuł jest niewątpliwie ogromnym sukcesem nie tylko powiatu, ale także wszystkich tych, którzy się do niego przyczynili, a są nimi włodarze gmin, dyrektorzy instytucji kultury, stowarzyszenia, firmy i lokalni artyści. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.

źródło: www.pwz.pl

 

Galeria: