Dziś jest Sobota, 24.10.2020,imieniny Arety, Marty, Marcina
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2018-01-16 08:03:57

Wystartowały zapisy do trzeciej edycji Dziesiątki Babickiej!


W tym roku 3. Dziesiątka Babicka odbędzie się 7 kwietnia 2018 roku. W ramach wydarzenia, oprócz biegu na 10 kilometrów i biegów dziecięcych, zorganizowany zostanie także marsz Nordic Walking. Start i meta wszystkich rywalizacji zlokalizowane będą na ulicy Rynek w Starych Babicach. Limit miejsc został zwiększony i wynosi 700 osób.

Bieg Dziesiątka Babicka, to największa impreza sportowa Gminy Stare Babice. Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice (GOSiR Stare Babice). W poprzednich latach frekwencja uczestników, sponsorów oraz partnerów wydarzenia była niezwykle liczna, a odzew ze strony uczestników i mieszkańców gminy Stare Babice bardzo pozytywny.

„Pragniemy szerzyć i popularyzować sport w naszej gminie, dlatego organizujemy wiele różnych imprez oraz regularnych zajęć, które zachęcają zarówno dorosłych, jak i dzieci, do aktywności fizycznej i czerpania przyjemności z uprawiania sportu” - mówi Marcin Zając, Zastępca Wójta Gminy Stare Babice.

Od początku historii Dziesiątki Babickiej impreza była organizowana była na bardzo wysokim poziomie, wzorem największych wydarzeń biegowych odbywających się w Polsce. Trasa biegu na 10 kilometrów posiada atest PZLA, liczne punkty kibicowania, biegaczy na trasie prowadzą pacemakerzy, a na mecie na uczestników czekają profesjonalni masażyści.

„Naszym priorytetem jest to, aby z roku na rok podwyższać poprzeczkę i proponować nowości, które wzbogacą imprezę. W tym roku dodatkową atrakcją będzie marsz Nordic Walking, w którym mogą wziąć udział wszystkie osoby, które czują się na siłach, aby przejść dystans 10 kilometrów w czasie poniżej dwóch godzin” – wspomina Jarosław Płóciennik, Kierownik GOSiR Stare Babice i Dyrektor Biegu.

Więcej informacji na temat 3. Dziesiątki Babickiej i zapisy, na stronie www.dziesiatkababicka.pl

Dziesiątka Babicka odbędzie się w sobotę 7 kwietnia 2018 r. Start i meta biegu zlokalizowane będą na ulicy Rynek w Starych Babicach. Limit uczestników imprezy wynosi 700 osób. Wpisowe online do dnia 1 kwietnia br. wynosi 50 zł.

Galeria: