Dziś jest Niedziela, 25.10.2020,imieniny Ingi, Maurycego, Sambora
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2018-02-05 11:27:08

Jarosław Wróblewski z OSP Stare Gnatowice strażakiem miesiąca!


Opanowany, wytrwały, a przede wszystkim gotowy w każdej chwili do niesienia pomocy. Taki jest strażak-bohater Jarosław Wróblewski z OSP w Starych Gnatowicach.

Gdy zobaczył leżącego przy drodze człowieka, bez chwili zastanowienia zatrzymał się, by mu pomóc. Za szybkie i profesjonalne działanie otrzymał tytuł „Strażaka miesiąca listopada 2017”. Nagrodę druhowi wręczył marszałek Adam Struzik.

Służba strażacka często wymaga podejmowania odpowiedzialnych i trudnych decyzji związanych z ratowaniem ludzkiego życia. Niestety nie każda akcja kończy się sukcesem. Ważne, że znalazł się ktoś, kto nie przejechał obojętnie obok nieprzytomnego człowieka i w sposób profesjonalny podjął próbę pomocy. Za to serdecznie Panu dziękuję – powiedział marszałek. Uroczystość odbyła się 21 stycznia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego.

6 listopada 2017 r. w godzinach popołudniowych, podczas powrotu do domu, druh Jarosław Wróblewski zauważył leżącego przy drodze - w miejscowości Lisice - człowieka. Natychmiast poprosił kierującą samochód żonę o zawrócenie i zatrzymanie się, by sprawdzić, co się wydarzyło. Gdy podszedł do leżącego człowieka, stwierdził, że jest on nieprzytomny i nie oddycha. Natychmiast podjął akcję reanimacyjną. W tym czasie jego żona wezwała pogotowie. Reanimacja trwała do przyjazdu ratowników medycznych, którzy następnie kontynuowali masaż serca. Niestety, mimo szybkiego działania, nie udało się przywrócić czynności życiowych.

 

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

 

Galeria: