Dziś jest Poniedziałek, 26.10.2020,imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2018-02-20 11:25:19

Marszałek Adam Struzik z wizytą w Gminie Kampinos


Okazji do spotkania było kilka – przede wszystkim odbiór chodnika wzdłuż Drogi Wojewódzkiej 580 z Kampinosu do Komorowa oraz przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Gnatowice. Jednak Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik, nie potraktował wizyty w naszej gminie tylko kurtuazyjnie, lecz poświęcił całe sobotnie popołudnie, 17 lutego, na rozmowy i spotkania ze społecznością kampinoską.

Pierwszym punktem wizyty było spotkanie z Samorządowcami, Radnymi oraz Sołtysami z Gminy Kampinos, które odbyło się w budynku Szkoły Podstawowej. Wójt Monika Ciurzyńska oraz Marszałek Struzik omówili główne inwestycje z ostatnich lat, które dokonały się w naszej gminie z udziałem dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Marszałek wyjaśniał również mechanizmy oraz funkcjonowanie Województwa Mazowieckiego na tle innych regionów Polski, a także w całej Unii Europejskiej.

Następnie udał się do Komorowa, gdzie czekał na niego Sołtys Stefan Basiak wraz z Mieszkańcami. Tam odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, a tym samym otwarcie nowego chodnika. Jak podkreślał Sołtys, inwestycja była bardzo potrzebna i wiele lat wyczekiwana przez wszystkich użytkowników tej drogi.

Marszałek odwiedził też obiekty OSP Strzyżew, a następnie udał się na uroczystość do Starych Gnatowic, gdzie oficjalnie przekazano i poświęcono nowy średni samochód strażacki Mercedes Atego, którego pozyskanie dla jednostki było możliwe dzięki m. in. wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego.

 

tekt i foto: Paweł Wróblewski

Galeria: