Dziś jest Wtorek, 01.12.2020,imieniny Blanki, Edmunda, Eligiusza
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2018-05-07 13:06:51

Majowe uroczystości w Granicy


Kampinoska majówka, w dniu 3 maja, to już nasza wieloletnia tradycja. Tego dnia spotykamy się w Granicy, aby świętować rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz gminny Dzień Strażaka. W tym roku nasi druhowie przygotowali pokaz swojego sprzętu i umiejętności.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Granicy, przy tzw. kapliczce leśników, którą odprawił ks. Jan Franciszek Sudoł, Proboszcz Parafii Kampinos. Tego dnia nie mogło zabraknąć Delegacji z jednostek OSP z naszej gminy wraz z Pocztami Sztandarowymi oraz Pocztów Sztandarowych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kampinosie. 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, dlatego również Wójt Monika Ciurzyńska dziękowała druhom za ich służbę, zaangażowanie i codzienną gotowość niesienia pomocy.

Po Mszy św. na uczestników majówki, wszystkich gości i turystów czekała pyszna grochówka strażacka oraz kiełbaski pieczone na ognisku. Ponadto druhowie z OSP Kampinos oraz OSP Zawady przygotowali specjalny pokaz rozwijania linii gaśniczej oraz pokaz dotyczący udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólne świętowanie!

Paweł Wróblewski

Foto: Anna Kamińska

Galeria: