Dziś jest Środa, 02.12.2020,imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2018-06-14 08:02:20

XVII  Powiatowy  Konkurs Czytelniczy „Wydajemy Własną Książkę” 


Sukces uczniów ze Szkoły w Kampinosie.

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”-tak pisała Maria Dąbrowska i trudno się z tym nie zgodzić. Dowodem na to jest organizowany od siedemnastu lat przez Bibliotekę Pedagogiczną w Błoniu, przy współpracy Centrum Kultury,  Powiatowy Konkurs Czytelniczy Wydajemy Własną Książkę. Ideą konkursu jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, poprzez rozbudzanie zainteresowań literackich i plastycznych. Uroczystość podsumowanie konkursu odbyła się szóstego czerwca  br. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu.

 

W tegorocznej XVII edycji konkursu wzięło udział 143 uczniów, którzy wykonali 154 prace. Wśród nagrodzonych jest Sebastian Orzechowski i Julia Dziedzic ze Szkoły Podstawowej w Kampinosie. Prace naszych uczniów uzyskały miano ZŁOTEJ  KSIĄŻKI.

 

Wszystkie prace można oglądać na wystawie, czynnej do końca lipca w Bibliotece Pedagogicznej, w godzinach pracy placówki. Po zakończeniu wystawy książki zostaną przekazane do bibliotek szkolnych poszczególnych szkół. Nagrody dla uczniów ze Szkoły w Kampinosie ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Kampinosie.

Gminę Kampinos podczas uroczystej gali reprezentowała Agnieszka Więckowska, Kierownik Referatu ds. Organizacji, Kadr i Obsługi Oświaty.

Anna Buźniak/PW

Galeria: