Dziś jest Niedziela, 27.09.2020,imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2018-07-31 13:22:00

Warszawa „Plus” Kampinos. Tańsze bilety komunikacji miejskiej dla Mieszkańców Gminy Kampinos


Działając w interesie Mieszkańców Kampinosu, Wójt Gminy Kampinos, podjęła inicjatywę dotyczącą dopłat do biletów miesięcznych i 90-dniowych obejmujących linię dojazdową  L-29, autobusy 719, a także pozostałe autobusy, tramwaje, metro, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej. Dopłata dotyczyć będzie osób podróżujących Warszawskim Transportem publicznym.

Podczas LXIV Sesji Rady Gminy Kampinos, która odbyła się w dniu 30 lipca, Radni podjęli uchwałę w sprawie dopłat do biletów długookresowych imiennych, na przejazdy środkami lokalnego transportu zbiorowego. Wkrótce zostanie podpisane stosowne porozumienie z Miastem Stołecznym Warszawą w sprawie dofinansowania przez gminę ww. biletów.

Co to oznacza dla Mieszkańców Gminy Kampinos?

Gmina Kampinos wybrała opcję „Warszawa+3”, która jest najkorzystniejsza dla Mieszkańców, gdyż zawiera najwyższą dopłatę.

W ofercie „Warszawa+3” - za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych – zapłaci tylko 120 zł, o 60 zł mniej niż dotychczas. A bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje dany samorząd.

Rocznie, Mieszkaniec Gminy Kampinos, będzie mógł zaoszczędzić nawet 1560 zł kupując bilet długookresowy (90-dniowy) w ramach „Warszawa+3”.

Szczegóły zawiera poniższa tabela:

Do nabycia biletu metropolitarnego z dopłatą uprawnione są osoby zamieszkałe na terenie Gminy Kampinos, które rozliczyły podatek dochodowy od osób fizycznych za rok poprzedni w Urzędzie Skarbowym Warszawa-Bielany i wskazały w zaznaniu podatkowym Gminę Kampinos jako miejsce swego zamieszkania, oraz dla dzieci tych osób.

Pozostałe szczegóły, a także kryteria przyznawania zniżek określone są w Uchwale Rady Gminy nr LXIV/310/2018 z dnia 30 lipca 2018 r.

Galeria: