Dziś jest Wtorek, 01.12.2020,imieniny Blanki, Edmunda, Eligiusza
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2018-08-03 13:07:43

Będzie kanalizacja w Wiejcy! Umowa z Wykonawcą już podpisana!


Dziś w Urzędzie Gminy została podpisana umowa na budowę sieci kanalizacyjnej w miejscowości Wiejca – Etap I. Jest to długo wyczekiwana i niezbędna dla Mieszkańców inwestycja. Prace nad koncepcją budowy sieci rozpoczęły się już 4 lata temu. W międzyczasie była ona wiele razy zmieniania, aby dopasować ją do realnych możliwości w terenie. W roku 2017 ostatecznie wykonano projekt techniczny, aby wiosną tego roku otrzymać pozwolenie na budowę.

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała firma ZWK Józef Siekierski z Sochaczewa. Otwarcie ofert złożonych do przetargu oraz wybór Wykonawcy miał miejsce 20 lipca. Oferty na wykonanie sieci złożyły 4 firmy. Najkorzystniejszą złożyła firma ZWK Józef Siekierski, proponując wykonanie inwestycji za kwotę 1 716 076, 07 zł.

Wykonawca planuje rozpoczęcie prac po 10 sierpnia br. Bardzo prosimy o wyrozumiałość w związku z trudnościami, które mogą wystąpić podczas budowy sieci.  Zwracamy także uwagę na niebezpieczeństwo obecności ciężkiego sprzętu oraz głębokich wykopów, tym bardziej, że prace będą prowadzone w ciągu ruchliwej Drogi Wojewódzkiej nr 580.

Przypomnijmy, zakres prac obejmuje budowę gminnej sieci kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej w miejscowości Wiejca, z odgałęzieniami bocznymi do posesji zakończonymi przydomowymi pompowniami ścieków. Etap I przewiduje budowę sieci kanalizacyjnej do węzła nr 126 oraz odgałęzienia do działek od nr 333 do nr 382 i 569 włącznie. Budowa sieci wraz z odgałęzieniami bocznymi i przyłączeniami do domów będzie się odbywała na działkach prywatnych oraz drodze wojewódzkiej. Ścieki bytowe transportowane budowaną siecią kanalizacyjną będą odbierane przez istniejącą oczyszczalnię ścieków w Kampinosie A.

 UG Kampinos

Galeria: