Dziś jest Wtorek, 01.12.2020,imieniny Blanki, Edmunda, Eligiusza
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2018-08-17 09:28:08

Polskie dzieci z Litwy odwiedziły Gminę Kampinos


W lipcu br. gościliśmy w Polsce dzieci i młodzież ze środowisk polskich na Litwie. W projekt co roku angażuje się także Gmina Kampinos,  która wsparła dwutygodniowe wakacje dzieci kwotą 5500 zł.

W piątek, 20 lipca część dzieci mogliśmy gościć w Gminie Kampinos. Dzieci przyjechały do Świetlicy „Dąb” w Kampinosie, gdzie czekały na nich podopieczni świetlicy oraz ciekawe propozycje spędzenia czasu. Na początku Anna Gruszecka, Kierownik Świetlicy, zaprezentowała i przedstawiła wszystkich obecnych, a także opowiedziała o funkcjonowaniu placówki. Następnie mogliśmy wspólnie bawić się w kalambury, a także wziąć udział w spacerze i zabawach sportowych na świeżym powietrzu, m. in. korzystać z naszego toru tubingowego. Nie zabrakło również poczęstunku. Dzieci otrzymały także pamiątkowe pluszaki, które ufundowała Gmina Kampinos.

Grupa ponad 100 osób ze środowisk polskich na Litwie została zakwaterowana w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie. W programie przygotowano szereg zajęć i atrakcji, m. in. zabawy w Parku Rozrywki Julinek, zwiedzanie Warszawy, Żelazowej Woli, Sochaczewa, liczne wycieczki piesze i rowerowe, warsztaty taneczne, kulinarne, wokalne, gry i zajęcia sportowe oraz jazdy konne.

PW

Galeria: