Dziś jest Poniedziałek, 26.10.2020,imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2018-08-17 11:15:42

To była wspaniała uczta muzyczna!


15 sierpnia w Kampinosie odbył się koncert z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Nasza sierpniowa tradycja trwa i ma się coraz lepiej.  W roku 2015 spotkaliśmy się po raz pierwszy, aby w tak uroczysty dzień, jakim jest 15 sierpnia, zaproponować Państwu kontemplację sztuki w pięknym zabytkowym kampinoskim kościele. W tym roku nasze spotkanie było tym bardziej doniosłe, ponieważ związane było ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości. 

Muzyka klasyczna, która zabrzmiała w murach kampinoskiej świątyni, to przede wszystkim uczta dla ucha. Pragniemy też zwrócić uwagę na zachowanie, kunszt i profesjonalizm naszych artystów. Stworzony przez nich nastrój sprawił, że cała kompozycja dostarczyła nam pozytywnych emocji i była okazją do kontemplacji sztuki. 

15 sierpnia przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Krzysztof Ciupiński-Świątek – tenor, Patrycja Szymańska - skrzypce, Karolina Pływaczewska – wiolonczela, Agata Kucharska - fortepian. 

Pomysł sierpniowych spotkań muzycznych zawdzięczamy Wójt Gminy Kampinos, Pani Monice Ciurzyńskiej. Dziękujemy za otwartość i życzliwość Proboszczowi, ks. Janowi Franciszkowi Sudołowi. 

Foto: Paweł Wróblewski

 

Galeria: