Dziś jest Wtorek, 01.12.2020,imieniny Blanki, Edmunda, Eligiusza
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2018-08-31 07:09:34

Święto dziękczynienia za plony w Zawadach


W ostatnią niedzielę sierpnia, Mieszkańcy miejscowości należących do Parafii św. Doroty w Zawadach przynieśli do kościoła wieńce i dary, aby wspólnie świętować zakończenie żniw i prac polowych.

Pierwszym punktem uroczystości była dożynkowa Msza św. odprawiona przez ks. dr Grzegorza Ziąbskiego, Proboszcza Parafii w Nieborowie. Przed nabożeństwem plac przed kościołem został wypełniony wieńcami dożynkowymi, przyniesionymi przez Mieszkańców. Następnie, poświęcone przez ks. Ziąbskiego wieńce wniesiono w uroczystej procesji i złożono wokół ołtarza w kościele.

Pomimo deszczowej aury dalsze świętowanie dożynek odbywało się w ogrodach parafialnych. Starostowie dożynkowi, Elżbieta i Mariusz Nitek odczytali akt dożynkowy, dziękując również za życzliwość i otwartość Proboszcza Parafii w Zawadach, ks. Bogusława Pomarańskiego. Ks. Proboszcz przełamał bochen chleba, aby wszyscy obecni mogli się nim podzielić.

Tradycyjnie, podczas dożynek w Zawadach odbywała się zabawa fantowa z mnóstwem atrakcyjnych nagród.  Nagrodą główną był rower, ufundowany przez Samorząd Gminy Kampinos, który wygrała Pani Aleksandra Urbańska. Tradycyjnie również nie zabrakło pysznego domowego jedzenia i słodkich smakołyków. W kilkutygodniowe prace organizacyjne włączonych było wiele osób z parafii Zawady, szczególnie z Rady Parafialnej i Zespołu Caritas. Należy również wspomnieć, że imprezę wsparło wielu sponsorów i ludzi dobrej woli.

Składamy seredeczne podziękowania dla ks. Proboszcza, Zespołu Caitas i wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie uroczystości.

 PW

Galeria: